Про що бажано пам’ятати, ідучи на протести

Грудень 12, 2013

Поради від спів-координатора Проекту "Без Кордонів" Максима Буткевича.
Дякуємо Громадському радіо за публікацію!

1. Будьте тепло вдягненим/вдягненою. “Затепло” не буває – Ви не знаєте, скільки часу проведете на зимовій вулиці. Особливу увагу приділяйте ногам, рукам і голові. Кілька шарів одягу дозволять швидко змінити температурний режим, і створять, нехай невеликий, захист. Взуття має бути зручним, одяг – таким, що може витримати різні випробування.

2. Майте при собі документи, що посвідчують особу.

3. Майте при собі воду – скільки зможете. Холодна погода не скасовує потреби людського організму у воді. Крім цього, ковтки води – перше, що допомагає приходити до тями людині у стані стресу, і водою можна вимити руки чи промити рану в разі потреби.

4. Майте при собі хустку, бандану або шарф. Вони, крім тепла, можуть закрити рот і ніс, у разі похолодшення, зігріти. А в разі використання газу, змочені водою, вони можуть ненадовго затримати газ від потрапляння до дихальних шляхів. Втім, пам’ятайте, що дуже ненадовго – треба вибиратися із зони ураження газом якнайшвидше.

5. Майте при собі певну суму грошей у гривнях (достатню бодай на дві-три поїздки на таксі). Банкомати можуть не працювати, і може не бути змоги обміняти іноземну валюту.

6. Майте при собі заряджений мобільний телефон з поповненим рахунком, а в ідеалі – два телефони чи телефон на дві картки різних мереж.

7. Не варто мати при собі крихкі предмети чи предмети, що колються чи ріжуться.

8. Не використовуйте, перед виходом на протест, лосьйони чи креми, зокрема – на основі олії: вони можуть затримати і посилити дію газу на шкіру. Намагайтеся мінімізувати відкриту поверхню тіла.

9. У разі потрапляння газу до очей – не панікувати. Дія газу для здорових людей по певному часі минає без наслідків. Поміж засобами для швидшого полегшення стану різні джерела називають лимонний сік з водою (тож протестувальники беруть із собою лимони), або розчин води з антицидними препаратами (такими, наприклад, як Маалокс). Промивати треба чистими пальцями. Якщо Ви носите лінзи – ЧИСТИМИ пальцями вийміть їх якнайшвидше, чи попросіть когось це зробити.

10. Корисними будуть паперові й вологи серветки, а для жінок – гігієнічні засоби (можуть знадобитися як не Вам, так Вашим товаришкам).

11. За змоги, тримайтеся компанії – щонайменше будьте удвох чи утрьох; одному/ій варто пересуватися лише за відсутності інших можливостей.

12. Якщо можете записати у надійному місці контактні телефони юридичної підтримки чи медичної допомоги (хоч і на руці) – не полінуйтеся це зробити. У жодному разі не панікуйте. І – ніколи не забувайте, чому Ви тут, і наскільки це важливо для такої великої кількості людей – і зараз, і потім.

13. Уникайте конфліктів, особливо з іншими учасниками/цями протестів. У разі ескалації конфлікту з товариш(к)ами краще піти, встановивши дистанцію. Ваша гідність і гордість від цього не постраждає: Ви виявитися мудріші, і не дасти внести розбрат у громадський протест. Будьте обережні, але не недовірливі; пристрасні, але не засліплені; стримані, але відкриті. Бережіть себе – й інших довкола себе.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.