Підсумки конкурсу журналістських матеріалів «Як УПО може вплинути на ситуацію з правами людини в Україні». Вітаємо учасників та переможниць!

Жовтень 19, 2012

Добіг кінця журналістський конкурс, оголошений місяць тому. «Центр інформації про права людини» та ГО «Центр Соціальна Дія», за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, цього вересня запропонували журналістам подавати на конкурс матеріали, створені протягом 2012-го року і присвячені Універсальному періодичному оглядові (УПО).

Нагадаємо: УПО – наймасштабніший у світі механізм моніторингу дотримання прав людини на рівні кожної країни, що функціонує в рамках Організації Об’єднаних Націй. Кожна країна проходить через оцінку УПО щочотири роки. От і Україна вже за кілька днів представлятиме свою ситуацію в Женеві – й отримає рекомендації. Саме цій події й було присвячено конкурс.

Доробок виявився непростим для оцінювання. Журі, до якого увійшли представники громадських, правозахисних організацій, співробітники ООН в Україні, журналісти, мало оцінити 10 робіт; більшість із них – виконана на високому професійному рівні – не тільки говорила про УПО, а й висвітлювала гострі кути (не)дотримання прав людини в Україні.

Поміж виданнями, де було вміщено конкурсні публікації, – газети «День», «Дзеркало тижня» і «Комерсантъ-Украина», радіостанції «Радіо Свобода», «Голос Америки» і «Німецька хвиля», інформаційно-аналітичні і спеціалізовані веб-сайти.

Відмінності в оцінюванні були невеликими. В результаті напруженого змагання перше місце посіли Ірина Салій та Ірина Виртосу. Надавши обом авторкам найвищі оцінки, журі після додаткової наради дійшло висновку, що на висвітлення другого раунду УПО до Женеви відбуде Ірина Салій.

Матеріали, які посіли перше місце, можна прочитати тут:

Ірина Салій «Чи вирішить періодичний огляд ООН проблеми прав людини?»

Ірина Виртосу «Чи почує держава рУПОр прав людини?»

Ми надзвичайно вдячні усім, хто взяв участь у конкурсі – й сподіваємося на дедалі детальніше і прискіпливіше висвітлення тематики прав людини в українській журналістиці.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.