Плюс-мінус Луганськ? Мистецька виставка-інсталяція на ГогольFest’і

Вересень 11, 2014

З 11 по 21 вересня в рамках фестивалю сучасної культури ГогольFest 2014 проходитиме виставка-інсталяція луганських художників-переселенців та художниць-переселенок під назвою «+/-». Місце проведення виставки: м. Київ, арткластер Видубичі, вул. Інженерна 7В.

Виставка присвячена питанням та проблемам, що наразі відчуваються чи не найгостріше в українському суспільстві, – життю і досвіду тих, хто були змушені виїхати зі своїх будинків, розвіюванню насаджуваних в суспільстві стереотипів про «понаїхавших» та демонстрування реальних образів творчих луганчан та луганчанок.

Люди, що наразі не мають можливості повернутися додому, відчуття безпеки яких ніколи вже не буде таким, як раніше, розповідають про себе, передаючи усі свої переживання через мистецтво.

За офіційною статистикою Агентства ООН у справах біженців в Україні, на даний момент кількість вимушених переселенців та переселенок становить близько 260 тисяч осіб – це стосується тільки тих, хто виїхав зі Сходу та Криму до інших регіонів України та пройшов реєстрацію в органах влади. Реальні же цифри мають бути набагато більшими.

Проте, ми чим далі – тим більше чуємо лише цифри і цифри, знеособлюємо жінок, чоловіків, дітей, чиї життя раз і назавжди змінилися, чий досвід не описати словами. Ми приймаємо і ретранслюємо стереотипи, що лунають як із вітчизняних, так і зарубіжних ЗМІ, вуст сусідів та колег, друзів та батьків, не знаючи, що відбувається насправді і хто такі вони, вимушені переселенці. Насправді, вони – не суха статистика, а живі, реальні люди, що дихають і відчувають, і які зараз, як ніколи раніше потребують дружньої підтримки та допомоги.

«Щороку в цей же час ми проводили виставку з аналогічною назвою в Луганську. Цього року Луганськ опинився під контролем, за влучним висловом мого друга, «злих критиків-ретроградів з автоматами»; так ми опинилися тут. Не всі з авторів і авторок виставки змогли виїхати, і не у всіх вийшло вивезти свої роботи. Але наша мета – не стільки зосередити увагу глядачів на проблемах переселенців, зруйнованих будинках і порушеному укладі життя, скільки створити місце і можливість для зустрічі, розповісти про звичайних людей з їх страхами і надіями» – коментує В’ячеслав Бондаренко – щорічний куратор виставки, митець, переселенець з Луганська.

У виставці братимуть участь Сергій Ліховид, Микита Акопов, Надін Хазан, Олександр Чепелев, ZUK 13, Ярослав Шабалін та В’ячеслав Бондаренко.
Виставка організована за підтримки громадської ініціативи допомоги вимушеним переселенцям «Дім Друзів» та Проекту «Без Кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія», а також громадської ініціативи «Восток SOS» та центра аудіовізуальних мистецтв Луганда Хаус.

Про те, як можна допомогти вимушеним переселенцям, можна дізнатися більше на ресурсі громадської ініціативи «Дім друзів»: www.facebook.com/dom.druzey або надіслав листа на home@noborders.org.ua, а також зв’язавшись з місцевими ініціативами допомоги.

Додаткова інформація щодо виставки:

тел. +38 095 062 4396

e-mail bondslava2@gmail.com

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.