Проект «Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації»

Січень 3, 2014

 

Проект «Без Кордонів» у партнерстві з Центром Громадянських Свобод та Центром Інформації про Права Людини протягом 2014 – 2015 року реалізовує проект «Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації» за підтримки Європейської Комісії та Міжнародного Фонду «Відродження».

Мета проекту: посилення спроможності громадських організацій (членів КПД та інших), що працюють в сфері недискримінації та рівності, підвищення спроможності організацій та груп, що представляють меншини та надання їм можливостей ефективно запобігати та протидіяти дискримінації; створення публічного діалогу навколо проблеми дискримінації та нерівності в Україні.

Партнери спільними зусиллями будуть працювати задля: підвищення спроможності та покращення мережі громадських організацій (КПД), що має призвести до посилення їх залученності в процесах формування та впровадження державних політик з запобігання та протидії дискримінації; підвищення обізнаності ЗМІ в темі недискримінація та рівність та їх активна участь у кампанії інформування суспільства про проблему та розбудові публічної дискусії навколо неї.

Основні напрямки роботи в рамках проекту:

-          Навчання громадських активістів та лідерів громад які представляють вразливі меншини (5 тренінгових програм та посібник із практиками та рекомендаціями);

-          Тренінги для працівників ОМС та МОВВ в 5 регіонах + посібник із поясненнями до ЗУ та кращими практиками;

-          Навчальний посібник та тренінги для місцевих ЗМІ (5 регіонів);

-          Підтримка локальних ініціатив зі співпраці між НУО та ОМС/МОВВ (2015 рік);

-          Підтримка журналістських проектів на місцевому рівні (2015 рік);

-          Підтримка членів КПД/НУО;

-          Створення та розповсюдження власного інформаційного контенту про проблему дискримінації, персональні історії, кращі практики вирішення, тощо.

Очікувані результати проекту є:

1.Внесені зміни до антидискримінаційного законодавства та розроблено політику його імплементації (включно із розширенням списку захищених характеристик та створенням ефективного механізму). Громадські організації (члени КПД) приймають участь у формуванні державної політики впровадження захисту та запобіганню дискримінації як на національному, так і на місцевих рівнях.

2.Посилена увага суспільства до питання толерантності, недискримінації та рівності.  Розпочато ширший громадський діалог про проблематику недискримінації та рівності, розпочато громадську кампанію інформування та роботу із ЗМІ для транслювання повідомлень про невід’ємність прав людини, важливість захисту принципів недискримінації та рівності для кожного громадянина України, таким чином формулюючи знання про проблему та шляхи її вирішення у громади. 3.Збільшено кількість членів КПД та рівень їх залученності до роботи мережі. Через проведення навчання покращено рівень знань окремих членів КПД та їх спроможність проводити проекти на локальних рівнях та співпрацювати із різними акторами для покращення ситуації із просуванням принципів недискримінації та рівності в Україні.

4.Покращено висвітлення проблеми дискримінації та нерівності в ЗМІ. Підвищено стандарти висвітлювання відповідних матеріалів у ЗМІ на національному та локальному рівнях. Через проведення навчання ЗМІ, створення посібника, залучення окремих журналістів до написання матеріалів та пошуку справ з випадками дискримінації для подальшого висвітлення. Проведення кампанії підвищення обізнаності громади із проблемою та залучення різних акторів до ширшої дискусії про можливі шляхи її вирішення.

5.Підвищено рівень обізнаності громадян про механізми захисту від дискримінації та нерівності. Через підвищення спроможності громадських організацій та органів виконавчої влади на різних рівнях, збільшено мережу громадських організацій та центрів безоплатної правової допомоги, готових надавати консультації жертвам дискримінації та домагатися справедливого відшкодування.

Бенефіціарії проекту: Всі члени КПД та інші НОУ/активісти які працюють над подоланням дискримінації, ЗМІ/журналісти, органи державної влади на національному та місцевому рівнях.  Загальною та досяжною лише в довготривалій перспективі метою проекту є підвищення ефективності правових механізмів протидії дискримінації в українському суспільстві. Робота, спрямована на досягнення цієї мети принесе користь не тільки соціальним групам, що є вразливими до дискримінації в Українському суспільстві, а й Українському суспільству в цілому.

Проект розроблено із врахуванням максимального залучення учасників до його формування та впровадження. Всі рішення в рамках проекту будуть прийматися із залучення експертного потенціалу та оцінки від членів КПД/бенефіціарієв. Посібники, заплановані в рамках проекту, будуть підготовані із врахування коментарів від цільових груп (посібник для журналістів) та кращих практик із запобігання дискримінації (посібники для НУО та ОМС/МОВВ).

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.