Як допомогти вимушеним переселенцям: три способи для кожного та кожної

Листопад 18, 2014

Текст підготовлено Ресурсним центром для допомоги вимушеним переселенцям - https://www.facebook.com/pereselentsam?fref=nf

Допомогти легко!

«Вимушені переселенці» – за останні півроку це словосполучення з юридичного терміну перетворилось для всіх нас на позначення конкретних людей: наших друзів, подруг, колег і колежанок; тих, чиї оповіді про життя, що раптово змінилось, ми чуємо, статті про котрих ми читаємо, тих, від кого отримуємо листи та телефонні дзвінки з проханням про допомогу.

Ніхто не в змозі самотужки допомогти відразу пів-мільйону людей, які були змушені залишити свої домівки в містах та селах Криму і Донбасу, залишити близьких, звичну роботу, забрати дітей зі шкіл та садків. Проте завжди існує можливість допомогти принаймні комусь одному. Або одній. Допомогти зігрітися, отримати ліки, не залишитись без вечері,  – допомогти відчути, що є хтось небайдужий до них.

Ресурсний центр  для допомоги вимушеним переселенцям, що на сьогодні об’єднав більше десяти громадських організацій та ініціатив та Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, був створений задля того, щоб жоден з вимушених переселенців не залишився сам на сам зі своїми проблемами (див. більше про Ресурсний центр та організації, які беруть участь у його діяльності,  тут). Ми пропонуємо допомогу, а як саме це зробити – вирішувати вам.

  • Стати волонтером/волонтеркою Ресурсного центру

Це можливо зробити знаходячись як і в Києві, так і дистанційно – з іншого регіону або країни; допомога потрібна в різних сферах, від чергування на гарячій лінії чи сортування гуманітарної допомоги – до розповсюдження інформації в соцмережах і перекладах на іноземні мови. Якщо ви готові приділити частину вашого часу на допомогу вимушеним переселенцям – заповніть, будь ласка, анкету волонтера: http://goo.gl/Au7CVN

  • Допомога речами

Більшість людей виїжджали навесні/влітку, не маючи можливості взяти з собою все необхідне для проживання на новому місці. Завжди потрібні одяг та взуття (сезонне, не нове, але чисте і непошкоджене  – для жінок, чоловіків та дітей різного віку), постільна білизна, посуд, продукти, які не потребують зберігання в холодильнику, ліки, дитяче харчування, памперси (для дітей та дорослих), іграшки, канцтовари – а також у разі індивідуальних потреб окремих сімей вимушених переселенців потрібні й певні особливі речі (візки для людей з інвалідностями, дитячі манежі і т.і.). Ми намагаємося оперативно надавати інформацію в соцмережах про найнеобхідніші поточні речі.

Якщо ви знаходитесь у Києві, ми готові прийняти речі для переселенців у будь-який робочий день, з 9 по 19, а також у суботу, з 10 по 18, за адресою: бульвар Лесі Українки, 3, офіс 49 (центр міста, недалеко від станцій метро «Кловська» та «Палац Спорту»). Ми будемо вдячні, якщо ви зможете завезти речі у зручний для вас час, оскільки ми не маємо можливості сплачувати за перевезення речей. Проте, якщо ви не в змозі це зробити самі, повідомте нас – ми спробуємо знайти волонтерів з машиною: телефонуйте 044 364 37 34 або напишіть за адресою home@noborders.org.ua, або залиште повідомлення на нашій сторінці https://www.facebook.com/pereselentsam

Якщо ви мешкаєте поза Києвом, в іншому регіоні або в іншій країні, скоріш за все, поруч з вами також є переселенці або біженці, якім так само потрібні речі.  Зв’яжіться з нами, і разом ми спробуємо зрозуміти,  як це найкраще зробити.

  • Допомогти грошима

Переселенці звертаються до нас за допомогою в різних ситуаціях. Ми радіємо, якщо можемо допомогти на місці (наприклад, запропонувавши їм на вибір теплі речі з нашого складу), проте, на жаль, деякі ситуації так просто не вирішуються – наприклад, коли йдеться про дорогі ліки (включно з ліками, які людина повинна приймати регулярно й щомісяця) – тепле взуття конкретних розмірів чи продукти, які швидко псуються, для малозабезпечених родин. Задля того, щоб люди мали змогу це все отримати, Ресурсний центр має рахунки для перерахування благочинних пожертв – у гривнях та євро.

Реквізити рахунку в гривнях

Благодійний фонд “РОКАДА”

Фактична адреса: 03065 м.Київ, вул. Василя Чумака, буд.7, а/с108

Юридична адреса: 03190 м.Київ, вул. Вільгельма Піка, буд. 18/59, кв.27, тел.(044)501-56-96 тел/факс (044)501-56-95

МФО 380805 ЄДРПОУ 26346977 Розрахунковий рахунок 26008461564

Банк: АТ “РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ” У М.КИЄВІ

Призначення платежу: Благодійний внесок для допомоги внутрішньо переміщеним особам

 Реквізити рахунку в євро

Благодійний фонд “РОКАДА”

Фактична адреса: 03065 м.Київ, вул. Василя Чумака, буд.7, а/с108

Юридична адреса: 03190 м.Київ, вул. Вільгельма Піка, буд. 18/59, кв.27, тел.(044)501-56-96 тел/факс (044)501-56-95

МФО 380805 ЄДРПОУ 26346977 Розрахунковий рахунок 26006153368

Банк: АТ “РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ” У М.КИЄВІ

Призначення платежу: Благодійний внесок для допомоги внутрішньо переміщеним особам

Дякуємо Вам за пожертви у будь-якому розмірі, як одноразові, так і регулярні!

Ресурсний центр не передає гроші на руки переселенцям, але регулярно переглядає їх запити та напряму оплачує найбільш термінові потреби. Надходження та витрати з рахунків відслідковує колегіальна Довірча Рада. Ми будемо публікувати звіти про надходження та витрати регулярно для всіх зацікавлених.

Ви також можете допомогти, придбавши необхідний переселенцям товар в інтернет-магазині та замовивши його доставку на адресу Ресурсного центра. Якщо цей варіант найзручніший для вас – повідомте нам про це, ми надішлемо Вам всю необхідну інформацію: телефонуйте 044 364 37 34, або пишіть на home@noborders.org.ua, або залиште повідомлення на нашій сторінці https://www.facebook.com/pereselentsam

Всі разом, ми не залишимо переселенців наодинці з їх бідою. Допомогти легко!

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.