Звернення Проекту “Без Кордонів” з приводу затримання російського репортера в аеропорту “Бориспіль”

Березень 28, 2014

Сьогодні, 28 березня 2014 р., поблизу Києва, прикордонна служба у міжнародному аеропорту “Бориспіль” відмовила у перетині державного кордону України громадянину Російської Федерації, кореспонденту радіостанції “Голос Америки”, дописувачу видання «Нью Таймс» Роману Ошарову. Причиною недопуску вказано те, що він не зміг підтвердити мету перебування в Україні – попри те, що цю мету ним неодноразово було роз’яснено співробітникам ОКПП «Київ» та представникам гарячої лінії Державної прикордонної служби.
Неформально Проект «Без Кордонів» отримав інформацію, що причиною недопуску є громадянство, вік і стать Романа. Більше того, Роман повідомив співробітникам Проекту, що в нього відібрали закордонний паспорт, а представник авіакомпанії застеріг його про те, що він ночуватиме у транзитній зоні, яка не пристосована для довготривалого перебування людей.
Ми розуміємо, що в теперішній час Державна прикордонна служба України вживає додаткових заходів із попередження провокацій та агресії з боку представників спецслужб сусідньої держави-окупанта. Однак подібна діяльність має проводитися на законних підставах і у жодному разі не ставати практикою свавільного порушення прав і свобод, в тому числі дискримінації осіб, яка заборонена як чинним законодавством України, так і міжнародними документами, які ратифіковані ВР України та обов’язкові до виконання на території нашої держави.
В приватній телефонній розмові із працівником Проекту, помічник Голови Державної Прикордонної Служби України Сергій Астахов висловився дуже чітко на тему мотиву недопуску Романа в Україну: «Він прилетів із Москви? Тоді нехай летить назад», таким чином підтвердивши тезу про те, що громадянам РФ віднині фактично заборонено в’їзд на територію України. Пан Астахов також несхвально висловився про роботу російських журналістів взагалі, незважаючи на те, що Роман є кореспондентом «Голосу Америки» та «Нью Таймс», які навряд є заангажовані Кремлем.
Подібне необґрунтоване вибіркове ставлення до громадян окремої країни розпалює ксенофобні настрої та ворожнечу проти росіян в українському суспільстві. В цей нелегкий час, найвищою метою уряду має бути збереження миру в Україні та повага до прав людини, її гідності та свободи.
Стаття 3 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” вказує, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України. Прийняття адміністративних рішень щодо осіб виключно на основі таких ознак, як країна походження, є проявом дискримінації, яка заборонена як українським законодавством, так і документами міжнародного права.
Окрім того, виходячи зі змісту ст. 29 Конституції України, якою гарантовано право кожної людини, яку затримано, заарештовано чи іншим чином позбавлено волі, користуватися послугами захисника, ст. 146 Кримінального кодексу, якою передбачено Кримінальну відповідальність за незаконне позбавлення волі, а також ст. 8 Закону України “Про прикордонний контроль”, якою передбачено, що за наявності документів, перелічених у ч. 1 ст. 8 цього Закону, уповноважені особи Прикордонної служби надають іноземцю дозвіл на перетинання державного кордону в разі в’їзду в Україну.
Проект “Без кордонів” закликає державні структури України та, зокрема, прикордонну службу України припинити утиски громадян РФ і порушувати законодавство. Ми закликаємо допустити Романа Ошарова на територію України і не застосовувати як до нього, так і до інших громадян РФ дискримінаційні практики на вибірково-свавільній основі.
Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.