Європейська Рада з біженців та вигнанців (ECRE)

Квітень 22, 2010

ECRE logo – загальноєвропейська мережа неурядових організацій, що надають допомогу біженцям. ECRE складається з 69 повних та асоційованих організацій-членів, серед яких ключові НУО, що працюють у галузі біженців у Європі. Секретаріат, котрий обслуговує та представляє членів ECRE, розміщений у Брюсселі. ECRE розпочала свою роботу з підтримки розвитку НУО, котрі допомагають біженцям в Східній Європі, у 1991 році. З 1996 року ECRE працює з організаціями, котрі допомагають біженцям у Росії, Білорусі, Молдові та Україні. Її метою є розвиток верховенства права та сильного громадського суспільства, що призведе до більш ефективного захисту біженців та шукачів притулку. Нинішній проект ECRE у Східній Європі «Моніторинг безпечних та гідних умов повернення та утримання під вартою. Захист прав шукачів притулку, ВПО та біженців в Білорусі, Молдові, РФ та Україні» розпочався у 2009 р. та фінансується Програмою ЄС співробітництва з державами, що не є членами ЄС, в сфері міграції та притулку. Проектна діяльність ECRE в Східній Європі включає:

  • Прямий моніторинг прав шукачів притулку та біженців. Метою цією діяльності є захист осіб, що потребують міжнародного захисту на кордоні.

  • Юридичні тренінгові курси з питань біженців. Вони сприяють зустрічам юристів та правничих радників неурядових організацій, урядових чиновників та співробітників УВКБ ООН з метою обговорення юридичних питань, що стосуються повернень та реадмісій.

  • Дослідження. ECRE видає правові дослідження як основу для конференцій з актуальних питань у Росії, Україні, Молдові та Білорусі.

  • Річні звіти про ситуацію шукачів притулку та біженців в Білорусі, Молдові, Росії та Україні.

  • Веб-сторінка для суддів. На сторінці представлені важливі рішення судів проектного регіону та рішення Європейського суду з прав людини.

  • Переклади. Ключові тексти у галузі законодавства з питань біженців та притулку перекладаються професійними перекладачами та розповсюджуються у регіоні, котрий покриває проект.

  • Співробітництво та зустрічі з офіційними представниками Європейської Комісії та Європейького Парламенту в Брюсселі.

Ви можете знайти більше інформації про діяльність ECRE на веб-сторінці www.ecre.org, або сконтактувавши з Радником ECRE у Східній Європі, Юлією Зельвенською, (e-mail: ZELVENSK [at] unhcr[dot]org).

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.