Що ми робимо

Проект “Без кордонів” громадської організації “Центр Соціальна Дія” бере початок в Ініціативі “Без кордонів”, яка виникла 2006-го року як відповідь громадських активістів на незаконну екстрадицію, оформлену як депортацію, одинадцяти шукачів притулку з Узбекистану. Ініціатива зосереджувалася переважно на проведенні вуличних акцій протесту; її активістів цікавили передовсім теми підтримки права на свободу пересування, підтримка та захист шукачів притулку та біженців в Україні, а також протидія ксенофобії та расизму в українському суспільстві.

Зі зміною характеру діяльності та складу учасників, Ініціатива поклала початок спеціалізованому Проектові “Без кордонів” в рамках громадської організації “Центр Соціальна Дія”, який зосередився на згаданих вище проблемах. У співпраці з іншими громадськими організаціями та ініціативами, Проект “Без кордонів” діє передовсім у таких сферах:

1. привернення уваги до прогалин та недоліків системи надання статусу біженця в Україні; ініціювання обговорення ситуації, в якій опиняються біженці та шукачі притулку;

2. протидія расизму та ксенофобії в українському суспільстві, включно з проблемою злочинів на ґрунті ненависті; натепер існування проблеми визнано українською владою в результаті потужної кампанії українських та міжнародних НУО;

3. привернення уваги громадськості до проблеми використання мови ворожнечі ЗМІ та політиками – про що раніше в українському суспільстві практично не йшлося;

4. привернення уваги до стану із дотриманням права на свободу пересування, до ситуації мігрантів в Україні та Європі, дискримінаційних міграційних та поліцейських політик.

Для змін на краще у вказаних галузях, Проект “Без кордонів” реалізує або бере участь у програмах, які стосуються:

  • юридичної допомоги біженцям та шукачам притулку,
  • моніторингу проявів ксенофобії та расизму,
  • юридичної допомоги жертвам злочинів на ґрунті ненависті та дискримінації,
  • тренінгах та інших навчальних заходах з вказаної тематики, зокрема — щодо небезпек “мови ворожнечі”.

Крім інших заходів, Проект “Без кордонів” був одним з організаторів в Україні табору “Без кордонів” (Закарпаття, серпень 2007). Метою табору було привернення уваги громадськості до проблем міграції, ситуації мігрантів в Україні та Європі, дискримінаційних міграційних політик, небезпек, що їх являють расизм та ксенофобія.

Детальніше про діяльність Проекту “Без кордонів” – дивіться у поточних матеріалах сайту.

Нашу діяльність в різний час підтримали:

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.