Польові записки. ДМСУ, день 3-1.

Лютий 27, 2014

З Фейсбуку спів-координатора Проекту "Без Кордонів" Максима Буткевича.

"Хроніки поточних хроніків (я не про нас, якщо що: див. нижче). Багато хто питає, як ми там, у Державній міграційній службі України (ДМСУ). Доповідаю: ми добре.

Протягом минулої доби провів там більше часу, ніж за усе попереднє життя. Спілкування - цікаве. Наші чергові змінюються регулярно. Познайомився із бійцями 8-ї та Михайлівської сотень (відповідно до того, як хлопці представлялися). Окрема велика подяка 12-й сотні.

Продовжуємо присутність у приміщенні, намагаючись забезпечити зберігання документів, водночас – не перешкоджаючи повсякденній роботі структури. На ніч документи у сховищі опломбовуються, вранці пломби знімаються при нас. Пломбування і зняття пломб фіксується на фото і/чи відео.

У моєму вчорашньому дні найбільше смалила Наталя Миколаївна Науменко, яка відповідає за роботу з біженцями в ДМСУ. Наче знаю її чимало років, тож мав би не дивуватися. Але вчора вона здивувала навіть мене. Цитаточки:

Вранці, під час зняття пломб на день, Наталя Науменко (Н.Н.) (коли камеру вже вимкнули): “Ну что, попиарились? Мы можем теперь поработать?” – за три хвилини: “Н.Н.: Вы здесь сможете быть только, если Самооборона Майдана скажет, что вы имеете на это право, позвоню им. – Я: А какой именно сотне? – Н.Н. (раптом зриваючись на крик): Да мне по фигу!”

Вдень вона спровокувала конфлікт з нашими черговими на посту, і все вже виглядало інакше. Черговий у цей час телефонував мені, тож велику частину цього пронизливого ору я чув на власні вуха. “Н.Н.: Вы здесь никто, вы вообще никто! Мы вас вышвырнем отсюда! На х*й!” (за точність використання частини ненормативщини не ручаюсь: може, я написав одні матюки, а вона вживала інші. Але адресної пейоративної лексики було достатньо.) І – потім вже особисто мені у слухавку, Н.Н.: “Если ты, б*?%ь, такой умный – приходи, садись на мое место и работай. Только вы же не умеете ни х*я! Ноль, пустое, б*?%ь, место, сука! Понаходили на свою голову! От вас ничего не останется!” И далі, іншим довкола: “Зовите Тягнибока, я не могу так работать!” Також були цікаві спецефекти у вигляді чашки, розбитої пані Науменко об стіну, биття нею дверима нашого чергового, відштовхування його, штовхання нашої другої чергової, бикування Андрія – молодого підручного пані Науменко, який гопчік-стайл провокував чергового “розібратися”, і под.

Напевно, у штовханині (пишу “напевно” – бо наші чергові моменту, коли це могло статися, не зафіксували) пані Науменко отримала подряпину вуха. Звичайно, нам шкода. Втім, це не завадило їй вже увечері по-хамськи спілкуватися з іншим нашим черговим, також його провокуючи.

Щоби ви не мали сумніву, інформація, яку пізніше було поширено, зокрема, до міжнародних структур, лунала приблизно так: “Неконтрольовані елементи, намагаючись перешкоджати роботі ДМСУ, завдали ножового поранення Наталі Науменко, яку “швидка” забрала до лікарні. Викликано міліцію”. Не знаю, що там з лікарнею – а коли я ввечері лишав будівлю ДМСУ, пані Науменко, влаштувавши перед цим черговий невеличкий перформанс, ще там залишалася.

Схоже, Наталя Миколаївна намагається робити вигляд, що вона, як чиновниця, дотепер може спілкуватися із громадянами, як із порожнім місцем? Так це навряд. Ми можемо, звичайно, знову прийти у більшій кількості, з аргументами в руках і дружніми сотнями. Але гідніше, поки можливо, просто не піддаватися на провокації, не примножуючи бардаку в Києві й стресу в співробітників/співробітниць ДМСУ.

Як, маючи такий неврівноважено-істеричний характер, як у п. Науменко, і вміючи лише створювати, а не вирішувати конфлікти, можна очолювати роботу в такій чутливій сфері, як надання притулку в Україні? (версія про свідому провокацію теж є і розглядається, але суті поведінки це не змінює).

Окреме спасибі пану Миколі Єруху (колись працював ще у Держкомнацміграції, зараз – представляється помічником депутата Бенюка) за фразу, яку він сказав нашим активістам, ідучи з місця подій: “Незабаром вас усіх тут поб’ють”. Пане Єрух, якщо там будуть провокації із насильством – Вам же тепер доведеться щось пояснювати…

Нагадую: мене на місці інциденту не було, але я чув чимало телефоном. Наших чергових я опитав окремо одне від одного, під запис, тож у точності їх свідчень впевнений. Для юр. оформлення свідчень із ними працює наш адвокат. #SMS

Текст про добу громадського контролю в ДМС – поширимо сьогодні пізніше.

UPD: Трошки деталізував. І – знаю, що великий текст, але вдячний за репост. Аби повідомляти про те, як себе поводять деякі держслужбовці.

UPD2: Просто цікаво, панове і пані журналісти – а ви можете дізнатися у п. Тягнибока, чи він готовий допомогти п. Науменко позбутися громадських активістів/ок, які виконують своє завдання? Бо оце “зовите Тягнибока!” я чув на власні вуха в телефоні, як і решту. Цікаво дізнатися”.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.