Польові записки. ДМСУ, день 4-2.

Лютий 28, 2014

З Фейсбуку спів-координатора Проекту "Без Кордонів" Максима Буткевича.

"Знаєте, сиджу я тут у міграційній службі, і хочу - за результатами тих розмов, які відбувалися в мене тут сьогодні - написати дві речі.

Перше. Думав, це казати не варто, бо самоочевидне - але, виявляється, ні. Тож скажу. Ані я, ані мої товариші й товаришки тут (бодай про кого знаю) не мають наміру, внаслідок теперішніх подій, обійняти будь-які державні посади. Брати участь у тяжкій і тривалій роботі з розчищення авґієвих стаєнь - так. У здійсненні громадського контролю - так. А державні посади й відповідна кар'єра - ні, дякую. Можете, щодо мене, вважати це публічною обітницею.

Друге. Сьогодні неодноразово довелося почути, що наша присутність тут “провокує агресію” і “збільшує напруження”. Так от: ті, хто це говорить, реально не розуміють, що поміж тими людьми. які тут чергують (чи це стрьомні міцні хлопці, чи миловидні дівчата – не важливо) – більшість провела останні три місяці на Майдані, центральному чи інфраструктурному. І є, в т.ч., люди з бойовим досвідом і бойовими травмами, у т.ч. фізичними (але не лише, само собою – я про ПТСР передовсім). І те, що вони не ведуться на хіхоньки, агресію і провокації – це диво і велика їхня заслуга. Дякую їм дуже.

UPD: Уточнюю, після запитань у приват і особисто. “Не ведуться” – це, наприклад (лайт-варіант), про ситуацію, коли наші чергові чують від деяких співробітників про “бидло, яке прийшло заважати працювати держструктурі”. Чергові, для себе, розуміють, в світлі того, хто де був і що робив в останні місяці, і за чиїм розпорядженням, що промовця треба брати за частини тіла і викидувати звідси на хрін – щонайменше для його/її власної безпеки. Але стримуються і мовчать. Але б***ь (вибачте – це, фактично, цитата), поки що. Хлопці з сотень взагалі пропонували вчора радикальні вирішення – від “заварити двері” до “жорсткої аргументації”. Ми ж уникаємо цього – враховуючи інтереси тих, хто тут працює, а головне – тих, хто чекає на розгляд своїх справ, біженців та інших. “Ми стараємось”, ага.

UPD2: Я тільки “за”, якщо цей статус буде поширено”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.