ПРЕС-РЕЛІЗ: УВКБ ООН висловлює занепокоєння ситуацією шукачів притулку, які перебувають у пункті тимчасового перебування іноземців в Україні

Січень 21, 2012

УВКБ ООН висловлює занепокоєння з приводу повідомлень, отриманих із пункту тимчасового перебування  іноземців (ПТПІ) в Україні, в яких шукачі притулку стверджують, що вони позбавлені доступу до міжнародного захисту та належної правової  процедури. Як  відомо, кілька осіб, які звернулися за статусом біженця, вдалися до рішучих заходів, відмовившись від їжі та розпочавши голодування.

На сьогодні в ПТПІ на Волині перебувають 125 осіб. Близько 80 з них повідомили УВКБ ООН про своє бажання подати заяви на статус біженця. Через проведення адміністративної реформи центральних органів надання притулку, багато осіб стикнулися з перешкодами при спробах подання заяв на надання статусу біженця, а їх скарги не були розглянуті відповідними органами. Внаслідок цього вони залишилися без документів і були затримані за порушення правил перебування на території України.

УВКБ ООН вітає намагання Державної міграційної служби посилити свою присутність у ПТПІ для того, щоб приймати та розглядати заяви затриманих про надання статусу біженця.

Чимало з тих, хто розпочали голодування, – вихідці з Сомалі. Переважна більшість цих людей не повинна бути в ПТПІ з метою депортації (з дуже обмеженими застереженнями), оскільки Європейський суд з прав людини ухвалив, що наслідками депортації до Могадішу можуть бути катування цих людей, а також нелюдське або принизливе поводження, що порушує ст. 3 Європейської конвенції з прав людини (див. рішення у справі Суфі та Елмі проти Великобританії). Цим особам має бути надано статус біженця або додатковий захист в Україні. Їх затримання не служить меті, передбаченій Європейською конвенцію з прав людини, і є порушенням ст. 5 цієї Конвенції.

УВКБ ООН закликає українську владу уникати непотрібних випадків затримання, беручи до уваги ризики, на які ці люди можуть наразитися після повернення, перш ніж вдаватися до позбавлення волі з метою депортації. Заяви про надання статусу біженця від осіб, які вже перебувають у ПТПІ, повинні розглядатися оперативно, з тим щоб вони могли бути якнайшвидше звільнені.

УВКБ ООН висловлює особливу стурбованість з приводу того, що 19 підлітків, які видаються неповнолітніми без супроводу дорослих, утримуються під вартою в установах, що не пристосовані для цього. Затримані діти не лише зазнають психологічної травми, але й позбавлені права на освіту. Деякі з неповнолітніх є шукачами статусу біженця, зареєстровані міграційними органами та переведені до ПТПІ без згоди їхніх законних представників, в той час як інші були визнані неповнолітніми за результатами сумнівної процедури визначення віку. Діти без супроводу не повинні перебувати в ПТПІ, тому УВКБ ООН закликає Державну міграційну службу розглядати їх заяви про надання статусу біженця в першу чергу та сприяти їх звільненню.

УВКБ ООН відзначає збільшення звернень про захист від шукачів статусу біженця, які фактично позбавлені доступу до міжнародного захисту в Україні і не мають засобів захисту їх законних прав. Це спонукає багатьох із них до спроб перетнути кордон, щоб потрапити до країн, де вони сподіваються знайти більше поваги до міжнародно визнаних прав людини.

УВКБ ООН готове підтримати Уряд України в його намаганнях по виконанню міжнародних зобов’язань, взятих на себе після приєднання до Конвенції 1951 року, та вжити необхідних заходів для покращення функціонування системи надання притулку в 2012 році.

Для отримання додаткової інформації зв’яжіться, будь ласка, з Регіональним Представництвом УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні, Відділом громадської інформації.

Тел.: (+380 44) 288-9710

Електронна пошта: ukrki@unhcr.org. Веб-сайт: http://www.unhcr.org.ua.

Джерело: прес-реліз на сайті УВКБ ООН

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.