Президента і СБУ пікетуватимуть у справі Развозжаєва

Жовтень 26, 2012

У суботу, 27 жовтня, о 12.00,  представники громадських, студентських, правозахисних та профспілкових організацій пікетуватимуть головний офіс Служби безпеки України (вул. Володимирська, 33) на знак протесту проти брутального викрадення російського опозиційного політика, члена ради «Лівого Фронту» Леоніда Развозжаєва, яке було скоєне у місті Києві 19 жовтня 2012 року. По закінченню акції її учасники пройдуть пішою ходою до Адміністрації Президента України, аби передати петицію із вимогами невідкладно відреагувати на справу викрадення Развозжаєва.

Акція проводитиметься без використання будь-якої партійної / організаційної символіки, а також прапорів.

З численних повідомлень у засобах масової інформації, у тому числі з інтерв’ю Леоніда Развозжаєва, можна зробити висновок що до його викрадення були причетні спецслужби Російської Федерації, які й здійснили його перевезення до Москви. Незалежно від того, сталося це викрадення людини за сприяння українських органів чи було наслідком нездатності відповідних служб запобігти діяльності іноземних агентів на території України, цей випадок є підтвердженням глибокої кризи в організації діяльності органів влади, відповідальних за забезпечення демократичного ладу в Україні. Цей випадок є тривожним сигналом неспроможності органів влади забезпечувати безпеку і правовий порядок на її території.

Слід зазначити, що це є не першим випадком викрадення людини на території України. На початку 2011 року на території України було викрадено палестинського інженера Абу-Сісі, який згодом опинився у ізраїльській тюрмі. Обставинам цього випадку так і не було надано задовільних роз’яснень з боку офіційної влади.

Низка цих ганебних подій свідчить про відсутність достатньої компетентності у керівників силових відомств України, що дала би здатність підтримувати на належному рівні безпеку в країні.

Учасники акції протесту вимагають:

Від Президента України – відсторонити від посади Голову Служби безпеки, Голову Прикордонної служби України до з’ясування обставин викрадення Леоніда Развозжаєва та вирішення питання про можливу причетність українських силових відомств до цього викрадення;

Від Верховної Ради України – розпочати парламентське розслідування подій, пов’язаних з викраденням Леоніда Развозжаєва;

Від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – терміново відкрити провадження у  справі щодо викрадення Леоніда Развозжаєва;

Від Генеральної прокуратури України – негайно провести повне розслідування обставин викрадення та опублікувати його результати;

Від Міністерства закордонних справ України – звернутися до Російської Федерації за роз’ясненнями щодо заяв представників російської влади про причетність російських спецслужб до викрадення; заявити ноту протесту, якою вимагати пояснення правових підстав для дій російських спецслужб на території України та припинення дій, які порушують державний суверенітет України;

Контакти для ЗМІ

+ 050 3348780 Максим Буткевич

+ 050 4443611 Сергій Киричук

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.