Справа Л. Сусарова. Звернення до Генерального прокурора

Серпень 31, 2007

Звернення Ініціативи "Без кордонів" до Генерального прокурора України з вимогою скасувати рішення про екстрадицію до Росії чеченського біженця Льоми Сусарова

Учасників ініціативи „Без кордонів”,
які взяли участь в акції протесту
біля приміщення Генеральної прокуратури України
31 серпня 2007 р.

до Генерального прокурора України
Медведька О.І.

Звернення

Шановний Олександре Івановичу!

Вже не перший місяць у СІЗО №13 м.Києва перебуває громадянин Російської Федерації Сусаров Льома Лічаєвич. Не порушивши законодавства України, п.Сусаров, тим не менше, перебуває під вартою через переслідування з боку силових структур Російської Федерації.

Таке переслідування не є дивиною: адже саме через побоювання за своє життя і свободу Л.Сусаров був змушений залишити територію Російської Федерації, аби шукати притулку. Те, що побоювання п.Сусарова є обґрунтованими, підтверджено позицією УВКБ ООН, чиє представництво в Україні, Білорусі й Молдові офіційно підтвердило визнання його prima facie біженцем.

Л.Сусарова було ув’язнено до ухвалення рішення щодо його екстрадиції до Російської Федерації, а по ухваленню такого рішення відомством, яким Ви керуєте – для його здійснення.

Дозвольте вказати, що, здійснивши такий крок, Україна порушить низку міжнародних правових документів, ратифікованих нею, які містять:

- категоричну заборону висилати, повертати чи видавати будь-яку особу іншій державі, якщо є серйозні підстави вважати, що їй може загрожувати там застосування катувань (Конвенція ООН проти катувань, Ст.3, п.1)
- категоричну заборону висилати або примусово повертати біженців до країни, де їхньому життю чи свободі загрожуватиме небезпека (Конвенція про статус біженців, Ст.33, а також Закон України „Про біженців”)

За таких умов порушення принципу не-видання (non-refoulement) біженця до країни, де на нього чекатимуть переслідування, поставить під загрозу життя і здоров’я Л.Сусарова, означатиме грубе порушення Україною своїх зобов’язань, вдарить по міжнародному іміджу України.

Подібне вже траплялося в минулому: найбільш сумнозвісним подібним випадком стала депортація (а фактично, екстрадиція) у лютому 2006 р. 11 шукачів притулку з Узбекистана, які були видані узбецьким спецслужбам. Дотепер ніхто не був притягнутий до відповідальності за ті події.

Органи державної влади України утримують під вартою п.Сусарова на вимогу тих, від кого він тікав і через кого був змушений просити про надання статусу біженця. Генеральна прокуратура України ухвалила рішення про екстрадицію, чим мало не поставила Україну в ситуацію порушення низки норм міжнародного права. Попри те, що п.Сусаров натепер перебуває у процедурі отримання статусу біженця, – сама наявність такого рішення робить це порушення все ще можливим.

У зв’язку з вищенаведеним, ми звертаємося до Вас із проханням скасувати рішення Генеральної прокуратури України від 27.07.07 про екстрадицію Сусарова Л.Л. до Російської Федерації та, як наслідок, звільнити його з-під варти.

Ми будемо вдячні за відповідь на це звернення у терміни, встановлені ст.20 Закону України „Про звернення громадян”.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.