Суд відмовився звільнити біженця Солопова на поруки

Червень 1, 2011

Як стало відомо після засідання Шевченківського суду у вівторок 31 травня ввечері, українському суду забракло підстав для звільнення Деніса Солопова на поруки. Його екстрадиційний арешт було подовжено строком ще на два місяці.

На засідання суду були присутні три поручителі, які згодилися підготувати документи, виступити в суді та засвідчили свою готовність взяти Деніса Солопова на поруки.  Поручителями виступили українські правозахисники та громадська організація: Євген Захаров, Міхайло Камінев та ГО Центр «Соціальна Дія».

Засідання суду було призначено на 11 ранку, але розпочалося воно лише о п’ятій вечора. Весь цей час захист, правозахисники та батько Деніса Солопова провели очікуючи, коли суддя Малинников О.Ф. зможе їх вислухати. Суддя вислухавши аргументи сторін та провівши близько години у нарадчій кімнаті, дійшов висновку, що підстави для звільнення Деніса Солопова на поруки «є недостатніми» та прийняв рішення залишити його у СІЗО ще на два місяці.

На жаль суд не пояснив, що саме вважалося би достатніми підставами та чому утримання біженця під вартою не є порушенням прав людини.

В той самий час, як відбувалося засідання суду, в галереї «Ра» проходила прес конференція з приводу відкриття виставки солідарності українських митців із Денісом – мистецького проекту «Мобілізація».  В рамках проекту «Мобілізація» представлені роботи Деніса Солопова, Давіда Чічкана, Нікіти Кадана, Алевтини Кахідзе, Євгенїя Бєлорусець, Анни Звягінцевої та інших. «Мобілізація» своєрідний мистецький дебют для Деніса Солопова, адже його робота виставляється у перше.

Через запізнення із розглядом справи у суді, ані батько Деніса Солопова, ані правозахисники не змогли взяти участь у прес конференції.  Рішення суду стало відомо вже після закінчення заходу.

Прес конференція відкрилася префомансом Алевтини Кахідзе. Було оприлюднене відео звернення Деніса Солопова, яке він записав напередодні арешту – «якщо ви дивитесь це відео, то я ув’язнений …».

Додатково:

Деніс Солопов – один з учасників акції проти вирубки лісу і свавілля місцевої влади, що пройшла 28 липня 2010 біля Хімкінської міської адміністрації в Московській області. Солопов приїхав в Україні у пошуках притулку від переслідувань російської влади. Він звернувся за допомогою до Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україну, яке, вивчивши обставини справи Деніса, визнало його біженцем у рамках свого мандату.

Проте 2 березня 2011 р. Деніса Солопова затримали співробітники Солом’янського РУ ГУМВС у м. Києві. 4 березня Солом’янський районний суд, проігнорувавши аргументи захисту, у тому числі і документальне підтвердження того факту, що УВКБ ООН визнало Деніса біженцем, санкціонував тимчасовий арешт Солопова на 40 діб з метою забезпечення його екстрадиції до Російської Федерації. Пізніше тимчасовий арешт було замінено на єкстрадиційний арешт, який згідно до українського законодавства може тривати до 18 місяців.

Якщо ця екстрадиція відбудеться, Деніс Солопов повторить страшну долю двох інших «хімкинських заручників» – Олексія Захарова і Максима Солопова, процес над якими наразі триває в Росії.

27 травня, у п’ятницю, о 19:00 в галереї РА відбулося відкриття виставки “Мобілізація”. Проект “Мобілізація” – це художнє дослідження, що проводиться в умовах надзвичайної ситуації, що має проявити активістський і політичний потенціал мистецтва. На підготовку до виставки у художників було лише кілька днів, за які вони мали створити свої висловлювання на підтримку активіста Деніса Солопова, який також є митцем. Такі короткі терміни для підготовки виставки зумовлені судом над активістом та загрозою його депортації в Росію, що може відбутися вже на початку червня. Більше того, виставка буде концептуально поділена у часі на дві стадії: частина робіт буде представлена до, а частина – після власне судового засідання.

Проект «Мобілізація» провокує питання про соціальне поле мистецтва і його політичні змісти. Він є заявою проти переслідувань Деніса Солопова і вимогою його негайного звільнення, згідно до міжнародних зобов’язань, які підписала Україна.

Мобілізація – це миттєва реакція, швидкісна (взаємо)дія, моментальна відповідь. Проект «Мобілізація» – художнє дослідження, що проводиться в умовах надзвичайної ситуації, що має проявити активістський і політичний потенціал мистецтва. На підготовку до виставки у художників було лише кілька днів, за які вони мали створити свої висловлювання на підтримку активіста Деніса Солопова, який також є митцем. Такі короткі терміни для підготовки виставки зумовлені судом над активістом та загрозою його екстрадиції в Росію, що може відбутися вже на початку червня. Більше того, виставка буде концептуально поділена у часі на дві стадії: частина робіт буде представлена до, а частина – після власне судового засідання. Таким чином, реакція і рефлексія ідуть у проекті поруч, неухильно стежачи за перебігом судового процесу і постійно ставлячи «незручні» питання.

Деніс Солопов, російський активіст і правозахисник, що приїхав в Україну шукаючи притулку від переслідувань владою у Російській Федерації. Попри те, що Деніса було визнано біженцем УВКБ ООН в Україні, його було протиправно заарештовано біля дверей Міграційної служби. Місце, куди біженці звертаються у пошуках захисту, перетворилося у місце переслідувань із подальшим позбавленням волі.

Деніс Солопов займався образотворчим мистецтвом, але ще не брав участі у жодній виставці. Включення робіт активіста у мистецький контекст є не лише мистецько-активістським жестом солідарності. Це – намагання включити експліцитне політичне поле в процес створення виставкової експозиції, де художники водночас виступають і кураторами виставки. Це – звернення до етики спільності, як до естетичної умови існування актуального мистецтва і трансгресивний вихід галерейного мистецтва у політичний простір. Виставка ставить також питання про переосмислення критеріїв, які створюють культурний капітал мистецтва і про суспільну вартість цього капіталу. Про обов’язковість інтеграції твору в історію мистецтва і в комунікацію художнього середовища. За Адорно лише «розпад» уявлень про мистецтво викликає потребу в усвідомленні діалектичного підґрунтя його іманентного розвитку, тобто розвитку практики творчості, котра усвідомлюється теорією лише як сформована цілісність якостей.

Адреса галереї РА:

вул. Б. Хмельницького, 32, т. 235 36 19, e-mail: galleryra@gmail.com www.ragallery.net

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.