Україні необхідно покращити систему притулку, закликає доповідь УВКБ ООН

Липень 30, 2013

30 липня 2013 року -  Незважаючи на суттєвий прогрес за останні роки, система притулку в Україні вимагає істотних змін. Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), яка була оприлюднена сьогодні. Насамперед, Україні необхідно покращити захист від вислання (refoulement) та підвищити рівень справедливості та ефективності процедури розгляду заяв. З огляду на ці недоліки УВКБ ООН застерігає інші країни не повертати шукачів притулку до України.

Аналіз і оцінку системи надання притулку в Україні було здійснено в рамках мандату УВКБ ООН, який передбачає контроль за виконанням Конвенції 1951 року та Протоколу 1967 року. Доповідь охоплює такі аспекти системи притулку в Україні, як процедура визначення статусу біженця, поводження з неповнолітніми без супроводу, а також умови прийому, розміщення та затримання осіб, що знаходяться під опікою УВКБ ООН. Доповідь містить конкретні рекомендації щодо зміцнення системи притулку в Україні, яка заявила про свій намір гармонізувати політику надання притулку та закони у відповідності до міжнародних практик та вимог Плану з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

Хоча країна досягла прогресу в деяких аспектах, таких як процедура надання притулку дітям без супроводу, існує потреба кардинальних змін системи. Це, насамперед, стосується гарантій ефективного захисту проти повернення шукачів притулку до країн, з яких вони втекли. Також необхідно створити умови для прозорого та справедливого розгляду заяв на отримання статусу біженця, шляхом посилення автономії органів влади, що відповідають за прийняття таких рішеннь. Недостатніми залишаються умови та ресурсні можливості для прийому шукачів притулку, оскільки умови життя в двох пунктах тимчасового розміщення біженців є нижче встановлених стандартів.

Агентство ООН у справах біженців готове і надалі співпрацювати з урядом України, щоб реалізувати рекомендації, вказані у доповіді, і сприяти розвитку системи притулку молодої держави. Агентство вже підготувало проект змін щодо документування, медичного обслуговування та працевлаштування шукачів притулку. Також на розгляді у Парламенті перебуває законопроект щодо умов затримання іноземців, розроблений з метою узгодження українських законів із європейськими стандартами.

УВКБ ООН готове допомогти Україні у наданні шукачам притулку та біженцям справжнього захисту, а також можливості інтегруватися та зробити внесок у розвиток країни, що їх приймає.

Доповідь УВКБ ООН «Україна як крана притулку: спостереження щодо становища шукачів статусу притулку біженця і біженців в Україні» можна знайти на сайті: http://unhcr.org.ua/attachments/article/338/2013%20Ukraine_country_paper_UKR.pdf

Англійською: http://www.refworld.org/docid/51ee97344.html

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, Радника з питань громадської інформації, Регіональне Представництво УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні. Тел.: (+380 44) 288-9710. +380 67 505 00 56. Електронна пошта: sorokopu@unhcr.org. Веб-сайт: http://www.unhcr.org.ua.

Джерело: сайт УВКБ ООН

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.