УКРАЇНСЬКА РАДА З ПИТАНЬ БІЖЕНЦІВ ОПРИЛЮДНЮЄ ЗВЕРНЕННЯ ШУКАЧІВ ПРИТУЛКУ З СОМАЛІ В УКРАЇНІ

Лютий 18, 2012

Президенту України Януковичу В.Ф.

Голові Державної міграційної служби України Ковальчуку М.М.

Міністрові внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.

Генеральному Прокуророві України Пшонці В.П.

Голові Комітету Верховної Ради України

з прав людини Зарубінському О.О.

Уповноваженому Верховної Ради України

з прав людини Карпачовій Н.І.

Копія: Офіс Комісара з прав людини Ради Європи

Представництво Європейського Союзу в Україні

Регіональне Представництво УВКБ ООН в Республіці Білорусь, Республіці Молдова і Україні

Засоби масової інформації

17 лютого 2012 р.

Українська Рада з питань біженців отримала від вихідців із Сомалі, які перебувають у Пунктах тимчасового перебування іноземців, звернення до українського уряду, яке вважає за необхідне оприлюднити. Текст звернення наведено нижче:

17 лютого 2012 р.

Ми, Сомалійські учасники голодування з Луцького та Чернігівського центрів ув’язнення мігрантів вирішили припинити сьогодні голодування , яке тривало близько 6 тижнів.

Ми вирішили заповнити заяви про надання нам міжнародного захисту, оскільки, як ми розуміємо, Уряд тепер погодився, що із проханням про притулок жодного сомалійця не можна поводитися як із “очевидно безпідставним” та таким, яке можна відкинути без належного розгляду заяви — що дотепер було звичайною практикою. Український Уряд та українська Державна Міграційна Служба знають, що сомалійцям треба надавати статус біженця за Конвенцією про статус біженців, або ж додатковий захист — у відповідності до Статті 3 Європейської Конвенції про права людини.

Крім цього, ми будемо оскаржувати наше ув’язнення в українських судах. Уряд України та українська Державна Міграційна Служба добре знають, що наше ув’язнення є незаконним, на основі юридичних аргументів, які викладенні у заявах Української Ради з питань Біженців, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Amnesty International та Human Rights Watch. Ми очікуємо, що українські суди скасують рішення про наше ув’язнення, а Уряд забезпечить нас документами, аби упередити подальші залякування та вимагання грошей з боку міліції.

Ми дякуємо всім тим, хто підтримував наше голодування в Україні та по всьому світу. Ми просимо вас не припиняти підтримку всіх шукачів притулку в Україні, які ведуть боротьбу за припинення порушень їх прав людини в Україні.

Сомалійські учасники голодування в Луцьку та Чернігові”.

Українська Рада з питань біженців (УРБ), зі свого боку, вітає зусилля Державної міграційної служби України, спрямовані на покращення її роботи та ситуації ув’язнених шукачів притулку: відновлення, після тривалої перерви, роботи Волинської обласної міграційної служби; присутність у Пункті тимчасового перебування іноземців її співробітників та консультування затриманих; прийняття заяв щодо надання статусу біженця чи додаткового захисту. УРБ сподівається, що розгляд цих заяв буде швидким, неупередженим, та що ситуація заявників буде розглянута із урахуванням інформації про країни походження та належним професіоналізмом.

УРБ із жалем відзначає, що органи влади не пішли на діалог із громадянським суспільством, який міг би сприяти швидшому вирішенню ситуації, що склалася. Відтак, на звернення організацій-учасниць УРБ — про ситуацію ув’язнених сомалійців та із проханням про доступ до затриманих — органи влади так жодним чином і не відгукнулися.

Події початку 2012 р. показують, що застосування щодо певних груп осіб, які потребують міжнародного захисту, винятково репресивних та дискримінаційних методів, не вирішує жодної проблеми — лише закладаючи бомбу з годинниковим механізмом під майбутнє цих людей та під репутацію самої України.

Також ці події є ще одним прикладом, який демонструє, що, попри членство України у Раді Європи, належне ставлення як органів виконавчої влади України, так і українських судів до рішень Європейського Суду з прав людини (у даному випадку — рішення у справі Суфі та Елмі проти Великої Британії) має забезпечуватися за допомогою додаткових зусиль громадських та міжнародних організацій.

Також стало очевидним, що закритість Пунктів тимчасового перебування іноземців для представників громадських організацій та ЗМІ негативно впливає як на моніторинг ситуації у Пунктах, так і на отримання достовірної інформації звідти.

Українська Рада з питань біженців у рік 10-річчя приєднання України до Конвенції ООН 1951 р. про статус біженців, закликає українську владу невідкладно застосувати всі необхідні заходи задля врегулювання становища шукачів притулку з Сомалі та інших країн, видворення до яких неможливе, які перебувають на території України. Подібне врегулювання має відбуватися у відповідності до міжнародних стандартів, із використанням інструментів, наданих новим Законом України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового та тимчасового захисту”, та створенням, у разі необхідності, нових механізмів захисту прав людини в рамках українського законодавства.

Як і раніше, Українська Рада з питань біженців заявляє про необхідність звільнення ув’язнених вихідців із Сомалі.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.