ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ учасників заходу 13 лютого 2011 р. стосовно позбавлення волі осіб, які потребують міжнародного захисту, в Пунктах тимчасового перебування іноземців

Лютий 13, 2012

Голові Державної міграційної служби України

Ковальчуку М.М.

Міністру внутрішніх справ України

Захарченку В.Ю.

Копія: Міністру юстиції України

Лавриновичу О.В.

Ми, представники громадських організацій, учасники громадських ініціатив та громадяни, прийшли 13 лютого 2012 р. до приміщення МВС України та Державної міграційної служби України, аби висловити свою стурбованість ситуацією, що склалася довкола вихідців із Сомалі та інших країн східно- та північноафриканського регіону, які перебувають у Пунктах тимчасового перебування іноземців (ПТПІ) на Волині (“Журавичі”) та Чернігівщині (“Розсудів”).

За інформацією, оприлюдненою громадськими, правозахисними організаціями та ЗМІ, у першій половині січня ці утримувані оголосили про початок ненасильницької акції протесту — голодування — проти позбавлення їх волі та відсутності перспектив урегулювання їх становища.

Більшість протестувальників було затримано наприкінці 2011 р. та вміщено до ПТПІ за рішеннями суду. У цих рішеннях, поміж іншим, вказувалося, що затримані мають перебувати у ПТПІ терміном до 12 місяців для підготовки документів для їх видворення у примусовому порядку. При цьому було повністю зігноровано той факт, що видворення вихідців із Сомалі до країни походження не просто є технічно проблемним — воно було би протиправним кроком. Таке видворення, за рішенням Європейського Суду з прав людини, становило би порушення Ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа Суфі та Елмі проти Великої Британії). Крім цього, не було взято до уваги той факт, що частина із затриманих фізично не могла звернутися до органів державної влади України із проханням про надання статусу біженця, – адже протягом другої половини 2011 р. низка регіональних міграційних служб не проводила прийом таких заяв.

Низка ув’язнених твердить, що протягом судових слухань їм не було забезпечено належного перекладу, або ж їх взагалі не було попереджено про час і місце проведення судового засідання, позбавивши їх можливості бути особисто присутніми на ньому.

Самі ув’язненні твердять, що ще однією причиною, яка змусила піти їх на теперішній крок, є тенденція майже стовідсоткових відмов, зокрема, вихідцям із Сомалі у наданні статусу біженця. Правозахисні організації, які допомагають сомалійським шукачам притулку, підтверджують таку тенденцію. І це — попри той факт, що міжнародні організації, від УВКБ ООН до неурядових, недвозначно вказують саме на цю групу шукачів притулку як одну з найбільш вразливих, яка потребує міжнародного захисту. Україна 10 років тому приєдналася до Конвенції ООН про статус біженців. Ситуація, за якою вона відмовляє у притулку тим людям, які його отримують в інших державах-учасницях Конвенції, є абсурдною.

Крім цього, з кількох джерел відомо, що поміж ув’язненими перебувають неповнолітні, що є грубим порушенням Конвенції про права дитини.

Ми також надзвичайно стурбовані повідомленнями про введення на територію ПТПІ “Журавичі” спецпідрозділу МВС та про психологічний та фізичний тиск, який співробітники МВС чинили на затриманих іноземців.

Вихідці із Сомалі — країни, де вже двадцять років триває громадянська війна — намагаються уникнути переслідувань, ситуації загального насильства, обтяженої катастрофічним голодом. Видається парадоксом, що замість притулку і захисту вони отримують позбавлення волі. Те саме можна казати про вихідців з інших країн, видворення до яких порушувало би принцип невидворення біженців. Ще парадоксальнішим є те, що це стається в Україні — країні, сотні тисяч, як не мільйони, мешканців якої знайшли притулок в інших країнах протягом ХХ століття, тікаючи від воєн і переслідувань.

Виходячи із зазначеного, ми вважаємо за необхідне, аби відповідні органи влади України:

  • негайно звільнили ув’язнених неповнолітніх та осіб із особливими медичними потребами;
  • звільнили тих ув’язнених іноземців, які потребують міжнародного захисту, і видворення яких до країни походження становитиме грубе порушення норм міжнародного права;
  • не використовували підрозділи МВС для вчинення тиску на затриманих і розслідували усі повідомлення про перевищення співробітниками МВС своїх службових повноважень;
  • неупереджено розглянули прохання про надання притулку;
  • дали оцінку законності попередніх рішень та дій щодо ув’язнених іноземців, які потребують міжнародного захисту.

УВ’ЯЗНЕННЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ЗАХИСТУ, НЕПРИПУСТИМЕ.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.