Заява Проекту “Без кордонів”: Про протидію війні й інтервенції. Про дезінформацію. Про готовність допомагати біженцям і внутрішньо переміщеним особам.

Березень 5, 2014

До негайного розповсюдження

Проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія” у ситуації, яка склалася на 5 березня 2014 р., повідомляє наступне:

Ми категорично засуджуємо як російську військову інтервенцію на територію України, так і спроби окремих колабораціоністів та їх угруповань скористатися цією ситуацією. Ми нагадуємо, що дані дії порушують норми міжнародного права, і вважаємо, що відповідальність за те, що відбувається, цілком і повністю лежить на тих, хто ухвалив рішення про агресію, передовсім – політичному керівництві Російської Федерації, і на тих, хто це рішення підтримав.

Ми дякуємо тим активістам і активісткам, громадським діячам та діячкам, всім, хто висловлюється і діє проти війни й агресії, в Україні, в Росії та інших країнах. Часто цей гідний крок вимагає мужності – ви показали всьому світові, що дієте гідно і мужньо.

 Проект “Без кордонів” протягом багатьох років здійснює моніторинг проявів ксенофобії в Україні й намагається протидіяти цьому ганебному явищу. Ми маємо заявити, що теперішні повідомлення, які лунають як у заявах деяких посадових осіб Російської Федерації, так і в інформації частини російських ЗМІ, про начебто хвилю ксенофобських настроїв і дій, яка охопила Україну після повалення попереднього режиму, є брехнею, і не мають під собою жодного подієвого підґрунтя. Ми закликаємо усе населення України, усі громадські об’єднання і політичні партії, не піддаватися на провокаційні заяви, зберігаючи мир і злагоду між різними етнічними, культурними, релігійними та іншими громадами нашої розмаїтої України.

Проект “Без кордонів” продовжує роботу із допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні. У зв’язку з цим, ми інформуємо про те, що:

1)    ми почали проект допомоги тим особам – громадян/к/ам України, іноземним громадян/к/ам, особам без громадянства, – які через розвиток подій можуть бути змушені виїхати з територій, окупованих інтервентами, або де активними є колабораціоністські угруповання. Ті з таких осіб, які потребують допомоги у тимчасовому розміщенні в безпечніших регіонах України – будь ласка, звертайтеся до Проекту за контактами, вказаними нижче. Ті, хто має можливість і бажання прихистити в себе таких наших товаришів і товаришок – так само, зв’яжіться з нами за цими самими контактами;

2)    якщо хтось з учасників антивоєнного руху, зокрема, у Російській Федерації, опиниться через свою позицію і діяльність під загрозою переслідування, і буде змушений/змушена виїхати з країни – ми готові надати консультації й супровід щодо процедури отримання статусу біженця в Україні, чи допомогти отримати відповідну консультацію в інших країнах;

3)    якщо хтось із військовослужбовців окупаційних військ вирішить відмовитися виконувати злочинні накази і припинити свою участь в інтервенції – ми готові надати консультації й супровід щодо процедури отримання статусу біженця в Україні, чи допомогти отримати відповідну консультацію в інших країнах.

Із зазначених вище питань звертайтеся, будь ласка, за поштою home@noborders.org.ua або телефоном +38068 790 33 77.

За нашу і вашу свободу. Права людини – понад усе.

Команда Проекту “Без кордонів”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.