Заява Проекту “Без кордонів” у День Жалоби, 23 лютого 2014 року

Лютий 24, 2014

23 лютого Проект “Без кордонів” та його друзі традиційно, вже не один рік, відзначає День безпеки біженця – чи ж то День захисників біженців (“День захисника від вітчизни”). Цього року, на жаль, 23 лютого стало днем жалоби за людьми, які виступили за свої права, і наклали у цій боротьбі головою. Команда Проекту “Без кордонів” висловлює глибоке співчуття всім родичам, близьким і друзям загиблих героїв – українських та іноземних громадян, вихідців з різних регіонів України та з інших країн, у т.ч. імігрантів та біженців чи їх рідних.

Ми переконані, що винні у тій трагедії, що сталася, мають бути притягнені до відповідальності у рамках прозорої процедури, яка відповідає стандартам прав людини.

Протягом останніх трьох місяців учасниці й учасники Проекту брали участь у різних групах та ініціативах, пов’язаних із протестом, і маємо намір робити це і надалі. Ми вдячні колегам і колежанкам, з якими нам довелося працювати пліч-о-пліч протягом цих місяців у дуже різних умовах, і хочемо сказати їм: ми пишаємося знайомством з вами. Однак основні сфери роботи Проекту залишаються незмінними і в цей час: це – допомога біженцям, обстоювання свободи пересування, і протидія дискримінації.

Команда Проекту “Без кордонів” також готувалася, на випадок найгішого сценарію розвитку подій, надавати допомогу тим активістам і активісткам Майдану та їхнім близьким, яким могла загрожувати небезпека через їх діяльність – ми були готові консультувати з питань виїзду за кордон та процедури отримання статусу біженця. Ми глибоко вдячні всім нашим колегам і друзям, які взяли участь у цій ініціативі. Вона триває і надалі, – хоча ми щиро сподіваємося, що потреби в ній не буде.

Проект “Без кордонів” звертається до урядів та міграційних служб тих країн, куди можуть прибути особи, які були пов’язані з попереднім владним режимом в Україні та причетні до порушення прав і свобод населення України. Просимо пам’ятати про положення Конвенції ООН про статус біженців 1951 р., за яким особи не можуть вважатися біженцями, якщо є серйозні підстави вважати, що вони: “a) вчинили злочин проти миру, військовий злочин або злочин проти людяності, як це визначено в міжнародних актах, укладених з метою вжиття заходів щодо подібних злочинів; b) вчинили тяжкий злочин неполітичного характеру за межами країни, яка надала їм притулок, і до того, як вони були допущені до цієї країни як біженці; c) винні у вчиненні дій, які суперечать цілям і принципам Організації Об’єднаних Націй” (ст.1F Конвенції 1951 р.). Ми також просимо засоби масової інформації не вживати на позначення таких осіб слово “біженці”: це – некоректно і образливо для справжніх біженців.

Ми звертаємося до органів державної влади, передовсім – до Служби безпеки України, з вимогою, поміж іншим, скасувати ганебні заборони на в’їзд до України, ухвалені щодо низки іноземних громадян з суто політичних міркувань перед і протягом подій на Майдані, та публічно вибачитися перед ними. Поміж іншими подібними, мова йде про заборони стосовно Юрія Барабаша, Бориса Нємцова, Андрія Юрова (Російська Федерація), Давіда Какулії, Георгія Кіквадзе (Грузія), Стюарта Фармера (США), громадян Польщі, чиї імена нам натепер невідомі, та інших. Ми закликаємо Державну Прикордонну Службу не виконувати ці політично вмотивовані рішення про заборони як незаконні та такі, які стануть предметом розслідування.

 І насамкінець, ми хочемо ще раз нагадати: на Майдані люди боролися за власні права і свободи. Якщо ми не хочемо згаяти результати цієї боротьби – Україна, яку ми будуємо зараз, має бути вільною від дискримінації й ксенофобії, права і свободи людей мають дотримуватися на всіх рівнях, мають існувати ефективні механізми, передовсім запобіжні, захисту громадян від свавілля держави, хто би не перебував при владі. Створити таку Україну – наше спільне завдання.

Вічна слава Небесній Сотні. Права людини – понад усе.

Команда Проекту “Без кордонів”

ГО “Центр Соціальна Дія”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.