ЗАЯВА

Жовтень 25, 2012

Проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія” надзвичайно занепокоєний обставинами зникнення з території України російського політичного діяча Леоніда Развозжаєва і його появи під вартою на території Російської Федерації.

Інформація, наявна натепер щодо того, що відбувалося з паном Развозжаєвим між 16 і 22 жовтня цього року, дає всі підстави вважати, що його було незаконно позбавлено свободи групою осіб, із метою примусового вивезення до Росії для передання російським силовим структурам. Викрадачі знали про бажання пана Развозжаєва просити про надання статусу біженця в Україні, і мали намір перешкодити йому в здійсненні цього бажання, примусово вивізши шукача притулку до країни походження. Про це свідчить те, що його було викрадено з-під приміщення організації, що опікується наданням консультацій і правової допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні. Інформація, оприлюднена від імені пана Развозжаєва після його вивезення до Росії, дає підстави вважати, що його викрадення і вивезення супроводжувалося жорстоким поводженням, яке можна розцінити як катування, і що до цих дій причетні представники державних силових структур – російських, а можливо, і українських.

Дії викрадачів щодо Леоніда Развозжаєва під час його перебування на території України та під час переміщення до Російської Федерації, є кричущим порушенням його прав і свобод, брутальним нехтуванням як національним законодавством, так і нормами міжнародного права.

У цій ситуації Проект “Без кордонів” обурений відсутністю адекватної реакції на те, що сталося, з боку держструктур України. Нечисленні коментарі, що їх натепер виголошували представники кількох державних установ (зокрема, МЗС, МВС та ДПС), і мовчання решти, демонструють або розгубленість, або неймовірний цинізм. У будь-якому разі, очевидним є те, що держчиновники не вважають кричуще порушення прав і свобод громадян питаннями, вартими серйозної уваги.

Теперішня реакція влади є ідентичною тому, що відбувалося після викрадення з території України палестинського інженера Дірара Абу-Сісі, яке так і не було розслідуване. Раніше також надходили повідомлення про зникнення без вісти на території України шукача притулку з Узбекистану Хамідулло Тургунова. Лише протягом другої половини 2012 р. надходили повідомлення про незаконну екстрадицію з України шукача притулку з Росії та шукача притулку з Узбекистану. Україна виглядає не лише державою, нездатною гарантувати іноземним громадянам безпеку протягом перебування на своїй території – а й активною учасницею порушення їх прав.

Ми вимагаємо прозорого і безстороннього розслідування викрадення Леоніда Развозжаєва і вивезення його з території України; притягнення до відповідальності осіб, причетних до порушення його прав; запровадження заходів для недопущення подібних інцидентів у майбутньому. Ми вимагаємо розслідування попередніх зникнень з території України, у тому числі – Дірара Абу-Сісі.

В іншому разі – ми пропонуємо українським органам державної влади переглянути свою участь у міжнародних механізмах із захисту прав людини, як і своє членство у відповідних міжнародних організаціях і структурах. За виказаної демонстративної неповаги до прав і свобод громадян, така участь виглядає цинічним лицемірством.

Проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.