Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) оприлюднила нову доповідь по Україні

Лютий 21, 2012

Страсбург, 21.02.2012 р. – Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) оприлюднила сьогодні нову доповідь по Україні. Тимчасово виконуючий обов'язки Голови ЄКРН, Франсуа Сaнт'Анджело, зазначив, що незважаючи на те, що було досягнуто певних успіхів, деякі питання продовжують викликати занепокоєння у більшості галузей, на які поширюється мандат Комісії.

Отже, навіть якщо уряд і розробив плани дій по боротьбі з ксенофобією та расовою і етнічною дискримінацією, розпуск Державного комітету у справах національностей та релігій утворив вакуум у цій сфері. В країні не існує вичерпного антидискримінаційного законодавства. Більш того, попри прагнення державних органів влади посилити законодавство щодо надання притулку, процедури визначення статусу біженця у кількох випадках блокувалися.

Звичайно, кількість нападів на расовому ґрунті зменшилась, але до повного вирішення цієї проблеми ще далеко. Мова ворожнечі часто не стримується, навіть якщо число антисемітських публікацій знизилось. Органи влади, звичайно, усвідомлюють необхідність боротися з неонацистами та скінхедами серед болільників футболу. Однак, Міністерство внутрішніх справ більш не докладає зусиль щодо регулярного нагляду за інцидентами та угрупуваннями расистського характеру. Більш того, масштаби проблеми є замаскованими, оскільки існує тенденція кваліфікувати злочини на ґрунті расової ненависті як хуліганство.

Положення кримських татар не покращилося. Те ж саме стосується і ромів: у багатьох з них немає документів, що посвідчують їхню особу, і все це незважаючи на зусилля місцевих органів влади, спрямованих на їхню соціальну інтеграцію. Також часто повідомляється про порушення з боку працівників міліції під час їх контактів з особами, що належать до цієї та інших уразливих груп населення, як-от мігранти та шукачі притулку.

У своїй доповіді ЄКРН надає кілька рекомендацій. Наступні три потребують пріоритетного виконання. Контроль за їхнім втіленням в життя буде здійснено через два роки:

•       визначити орган, який координуватиме роботу з протидії расизму та расовій дискримінації, та забезпечити, щоб його співробітники мали поглиблений досвід у цій галузі;
•       гарантувати у будь-який час існування справедливих та ефективних процедур визначення статусу біженця та зрештою вирішити питання про те, хто за це відповідає;
•       створити незалежний орган, уповноважений приймати скарги на працівників міліції стосовно расизму та расової дискримінації;

З доповіддю можна ознайомитися тут. Вона була підготовлена після контактного візиту ЄКРН до України в квітні 2011 року [прес-реліз] та враховує розвиток подій до червня 2011 року.

ЄКРН є правозахисним органом  Ради Європи, який складається з незалежних експертів та здійснює нагляд за проблемами, пов’язаними з расизмом, дискримінацією за ознаками етнічної належності, кольору шкіри, громадянства, релігії і мови, а також з ксенофобією, антисемітизмом і нетерпимістю, готує доповіді і надає рекомендації державам-членам.

Докладніша інформація про ЄКРН на: www.coe.int/ecri

Контакти з пресою: Stefano Valenti, тел. : +33 (0)3 90 21 43 28stefano.valenti@coe.int

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.