Наш новий проект – ”Юридична допомога потерпілим від злочинів на ґрунті расизму в місті Києві”

Січень 18, 2011

Проект “Без кордонів” Центру Соціальна Дія з приємністю оголошує початок нового проекту - ”Юридична допомога потерпілим від злочинів на ґрунті расизму в місті Києві”.

За останні кілька років питання юридичної допомоги потерпілим від злочинів на ґрунті ненависті та його важливість для покращення ефективності зусиль з подолання расизму та ксенофобії в Україні, багато обговорювалося громадським суспільством та серед членів Ініціативи Різноманіття. Ми раді повідомити, що Проект “Без кордонів” робить свій перший крок в цьому напрямку та розпочинає 6 місячний проект за підтримки ABA ROLI (Американська Асоціація Юристів Ініціатива Верховенства Права - http://www.abanet.org/rol/).

Головна мета нашого проекту – сприяти доступу потерпілих від злочинів на ґрунті расизму в м. Києві до правосуддя шляхом покращеного і систематичного надання юридичної допомоги таким особам, сприяння покращенню відповідної правової та інституційної бази, та покращення спроможності правоохоронних органів адекватно реагувати на злочини на ґрунті расизму.

В рамках запланованої роботи ми:

1.Пропонуємо високоякісну безкоштовну юридичну допомогу потерпілим від злочинів на ґрунті расизму в м. Києві на систематичній основі.

2.Спонукаємо потерпілих від злочинів на ґрунті расизму повідомляти про інциденти, жертвами яких вони стали правоохоронним органам, а також більш ефективній співпраці потерпілих із правоохоронними органами.

3.Намагатимемося підвищити спроможність правоохоронних органів адекватно реагувати на злочини на ґрунті расизму.

4.Плануємо вести стратегічні судові тяжби стосовно проблеми расизму в Україні в національних і міжнародних судах.

Проект “Без кордонів” звертається до всіх зацікавлених осіб із проханням розповсюдити інформацію про новий проект серед представників груп ризику та заохочувати їх повідомляти нам про випадки злочинів на ґрунті ненависті.

Будь ласка, надсилайте інформацію через форму для контактів на нашому сайті.

Ми переконані, що ключем до подолання такої серйозної проблеми як злочини на ґрунті ненависті в Україні є притягнення винних у таких злочинах до відповідальності в рамках належного правового процесу. Однак, ми також усвідомлюємо той факт, що переживання наслідків злочину ненависті само по собі може бути нелегким завданням для потерпілого, при цьому йому ще складніше зважитися на те, щоб обійняти активну позицію в юридичному процесі, спрямованому на притягнення винних до відповідальності в умовах української правової системи, яка, на жаль, все ще не спроможна забезпечити захист законних інтересів та прав потерпілих. Із тим щоб забезпечити підтримку, необхідну потерпілим від злочинів на ґрунті ненависті в їх вразливому стані, ми допоможемо їм у їх боротьбі за справедливість, яка є не тільки необхідною передумовою ефективного захисту прав конкретного потерпілого, але й успіху у боротьбі з расизмом і ксенофобією в Україні в цілому.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.