Проект «Без Кордонів» заявляє про свою підтримку Маршу Рівності, запланованого на 25 травня у Києві

Травень 20, 2013

Марш Рівності оголошено як публічну правозахисну акцію з вимогами забезпечити рівні права та можливості для громадян України, які належать до ЛГБТ-спільноти. На сьогоднішній день, організатори Маршу стикаються з погрозами з боку радикально налаштованих опонентів, а також з проблемами при узгодженні місця і часу проведення маршу з КМДА.

Свобода мирних зібрань має бути гарантована кожній групі. Ані КМДА, ані опоненти ЛГБТ-спільноти не можуть наполягати на забороні Маршу лише через те, що їм не подобаються погляди чи сексуальна орієнтація організаторів. Правом на свободу мирних зібрань, так само,, як і правом на свободу вираження поглядів, мають користуватися як представники релігійних громад, охоронці «моралі та традиційних цінностей», так і ЛГБТ. Закон «Про засади протидії та запобігання дискримінації в Україні» забороняє всі види дискримінації стосовно всіх груп – і це його мета і призначення.

 

В умовах, коли дискримінація вразливих груп є повсякденною нормою в українському суспільстві, а зусилля держави із попередження та захисту від дискримінації є неефективними та недостатніми, саме проведення правозахисних акцій на підтримку рівності та принципу недискримінації є вкрай важливим та повинно підтримуватися.

 

Проведення Маршу Рівності безпечно та прозоро – є частиною діалогу про права людини для кожного з нас, незважаючи на ознаки та особливості, такі як вік, соціальний статус, колір шкіри, релігійні переконання, гендер чи сексуальна орієнтація. Безпека проведення Маршу в першу чергу залежить від організованих та прозорих дій держави, передовсім – міліції. Однак на сьогодні склалася ситуація, коли інформація про Марш, яка повинна була би бути відомою лише КМДА (куди направлена заявка про його проведення) та міліції – вже є доступною в відкритих джерелах. Численні противники заходу організовують групи спротиву та відкрито заявлять про свої бажання протистояти проведенню Маршу та застосовувати силу проти його учасників. На сьогодні немає жодної інформації від органів влади про їх дії та готовність забезпечити безпеку учасників, щоб не допустити насильства. Натомість є заяви від КМДА із пропозицією змінити дату Маршу – начебто через те, що на ці дні є інші заходи. Все це свідчить про нерозуміння як опонентами ЛГБТ-спільноти, так і державними органами універсальності свободи мирних зібрань та ролі держави в її забезпеченні.

 

Натепер до Прокуратури подано заяву про те, що противники заходу відкрито та цинічно проводять підготовку до скоєння злочину, передбаченого статтею 340 Кримінального кодексу України, з метою перешкодити громадянам реалізувати свої конституційні права на проведення мирних зібрань.

 

З іншого боку, Проект «Без Кордонів» вважає, що Марш Рівності повинен бути відкритим заходом. Саме його відкритість та обізнаність людей, небайдужихдо відстоюванняправлюдини, поваги людськоїгідностіі різноманітності, про дату, час та місце проведення є запорукою його успішності та безпеки. Адже противникам заходу протистояти невеличкій кількості ЛГБТ-активістів та прибічників недискримінації, розмахуючи битами та плакатами проти уявної «гомодиктатури», набагато легше, аніж зірвати ходу великої кількості учасників та учасниць, що вийшли на захист прав людини. Саме тому, ми закликаємо створити всі умови для того, аби організатори могли відкрито опублікувати інформацію про Марш та запрошувати учасників не лише з-поміж ЛГБТ-спільноти та колег з числа громадських організацій та активістів. Утримання інформації про час і місце проведення Маршу у вузькому колі, яке продиктоване бажанням убезпечити учасників та учасниць, може призвести до того, що до Маршу не зможуть приєднатися усі, хто хотів би взяти у ньому участь, зробить його малолюдним та беззахисним перед тими опонентами, які готові застосувати насильство, аби перешкодити його проведенню.

 

Ми впевнені, що безпека учасників акції є відповідальністю держави та міліції. Водночас, ми розуміємо, що організатори теж мають високу відповідальність перед усіма людьми, які вірять в рівність і хочуть доєднатися до маршу. Ми закликаємо організаційний комітет відкрито оголосити маршрут та час проведення маршу, щоб кожна небайдужа людина мала можливість стати учасником акції. Інші сценарії призведуть до утворення роздрібнених груп активістів у різних місцях, які не будуть охоронятися. що може становити для них небезпеку.

 

Проект «Без Кордонів» закликає КМДА та МВС забезпечити підтримку громадського порядку під час проведення Маршу та вжити всі необхідні дії задля безпеки учасників. Ми звертаємося до організацій та активістів громадянського суспільства та всіх небайдужих із запрошенням прийти на Марш та підтримати рівність і принцип недискримінації.

 

Команда Проекту «Без Кордонів»

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.