Самозахист не злочин. Акція на підтримку нігерійського студента

Серпень 31, 2012

3 вересня, в понеділок, о 13:00 біля будівлі Генеральної прокуратури в Києві відбудеться акція на підтримку нігерійського студента Олаолу Фемі, чиї права брутально порушує міліція та прокуратура міста Луганськ: за самозахист хлопцеві загрожує довічне ув'язнення. Одночасно подібна акція відбудеться у Луганську.

Активісти вимагають якнайшвидшого звільнення Фемі з-під варти, проведення повторного прозорого й ретельного розслідування обставин інциденту та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушеннях під час досудового слідства.

Напад на двох нігерійських студентів відбувся в Луганську в ніч на 5 листопада 2011 року. Молоді люди були атаковані нетверезою компанією: їх повалили на землю, били ногами, вигукували расистські образи. Захищаючи своє життя та життя товариша, який знепритомнів, Олаолу Сунканмі Фемі всліпу завдав нападникам кілька порізів шийкою розбитої скляної пляшки. За результатами досудового слідства, під час якого було допущено низку серйозних процесуальних порушень, Олаолу Фемі було висунуте звинувачення за статтями 115 ч.2 і 296 ч.4 Кримінального Кодексу України – замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів. За версією слідства, Олаолу усвідомлено, «з мотивів явної неповаги до суспільства» скоїв напад із використанням підготовленого знаряддя злочину – розбитої скляної пляшки. Вже 10 місяців студент з Нігерії перебуває у Луганському СІЗО. Обвинувачення кваліфікує дії Фемі як «завершений» замах на вбивство — попри те, що нападники зазнали лише легких тілесних ушкоджень. Йому загрожує довічне ув’язнення.

 

В день проведення акції 3-го вересня відбудеться відкрите судове засідання Ленінського районного суду міста Луганськ у справі  Олаолу Сунканмі Фемі.

На засідання запрошуються всі небайдужі.

* * *

Інформація про те, що роблять з нігерійським студентом луганські “правоохоронці”, уже вийшла за межі міста, – і навіть країни, набираючи дедалі ширшого міжнародного розголосу. Омбудсмен Валерія Лутковська і Генеральний прокурор України Віктор Пшонкаофіційнозаявили, що взяли справу студента з Нігерії під свій особистий контроль. Безперечно, ця історія – ще одна пляма на репутації нашої країни. Але ми ще не втрачаємо надію на те, що українська влада вживе усіх необхідних заходів, аби виправити свою ганебну помилку та поновити права іноземного студента.

Акція в Києві відбудеться

3 вересня 2012 року

о 13.00

біля будівлі Генеральної прокуратури – вул. Різницька, 13/15.

Контактна особа:

Ніна, тел. 050 531 31 80

* * *

ІніціативаСправедливістьдляОлаолу – це об’єднання неурядових організацій та окремих осіб, які занепокоєні кримінальним переслідуванням Олаолу Сунканмі Фемі, що має ознаки сфабрикованого і упередженого. Ініціативу створено для збору і поширення інформації про перебіг його справи, обстоювання права Олаолу на доступ до справедливого правосуддя та відновлення справедливості щодо нього.

Контакти Ініціативи “Справедливість для Олаолу”:

Юлія, тел. +380 50 8106649 (укр., рос.);

Maksym, тел. +380 50 334 87 80 (Eng., Ukr., Rus.).

E-mail: postup.hrc@gmail.com; info@noborders.org.ua

 

Детальніше про інцидент, кампанію на підтримку Олаолу, а також можливі варіанти допомоги дивіться за цими посиланнями:

http://hr-activists.net/events/p-dtrimaimo-olaolu-fem

http://www.facebook.com/FreeOlaolu

http://freeolaolu.livejournal.com/ (Укр., Рос.)

http://freeolaolu.blogspot.com/ (Eng.)

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.