Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Лютий 1, 2014

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Сьогодні є дві речі, які Заходу потрібно зрозуміти про українських радикальних націоналістів у контексті Евромайдану.

1) Як я писав раніше у статті “Українська революція є європейською і національною“, Евромайдан, окрім інших речей, є національною революцією проти кремлівського імперіалізму та національним повстанням проти деструктивного впливу Росії на Україну. Більшість людей які підтримують українських радикальних націоналістів, не поділяють їх поглядів, але прагнуть до істинної незалежности України. Це означає, що крайніх правих можна буде нейтралізувати тільки після того як Україна отримає національну незалежність. Радикальне праве крило зміцнюється постійною загрозою українській державності, а не передбачуваним зростанням правих поглядів в українському суспільстві. Так, Роджер Ґрифін написав в своїй книзі “Модернізм та Фашизм”: підйом фашизму може відбутися, зокрема, через “окупацію, колонізацію, або акти агресії завданих  [суспільству] іншими суспільствами”. Таким чином, боротьба проти фашизму в Україні завжди має бути тотожною боротьбі проти спроб колонізувати країну. Ті, хто відокремлює ці два питання, або критикує українських крайніх правих, але не бачить термінової необхідністи національної незалежности, ніколи не будуть успішними в своїх спробах нейтралізувати радикальних правих. Ба більше, вони можуть зробити ситуацію ще гіршою.

2) Попри те, що українські радикальні націоналісти схвалювали й застосовували насильство проти корупційного та авторитарного режиму Віктора Януковича і жорстоких міліціянтів, які били й катували протестувальників, вони не єдина бойова сила Евромайдану. На вулиці Грушевського до них приєдналось багато українських лівих та демократів, які радикализувалися через відсутність успіхів ненасильницького опору в країні, що сповзає в диктатуру. Більшість протестувальників, що вийшли на вулиці у люті морози втомилися від цинічного іґнорування Януковичем їхніх вимог та були обурені міліцейською жорстокістю. Їхня радикалізація – це сумна відповідь на політику і дії влади, що дали поштовх до пакту про ненапад між українськими радикальними правими та лівими, які нині по один бік барикад. Ті коментатори, які пов’язують жорстокість на Евромайдані виключно з радикальними націоналістами, применшують причини радикалізації протестів та, свідомо чи ні, виправдовують авторитарний режим Януковича.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.