За словами європейських правозахисників, боротьба за євроінтеграцію в Україні є вирішальною для меншин

Лютий 17, 2014

Європейська Група з прав меншин разом із Мережею меншин Східного партнерства схвильовані хибним шляхом української влади у напрямку захисту прав меншин, який іде врозріз із євроінтеграційними процесами. За словами європейських правозахисників, саме подальша інтеграція між Україною та Європейським Союзом спричинить необхідні зрушення у стані захищеності прав меншин в Україні.

«Ми висловлюємо підтримку мирним протестантам та громадянському суспільству, зважаючи на смерть та тортури над активістами і журналістами, а також закликаємо владні органи до утримання від неправомірних  розслідувань» – говорить Ніл Кларк, голова Європейської Групи з прав меншин. «Боротьба, яка почалася ще у листопаді та продовжується досі, віддаляє українську владу від переговорів про перспективну політичну та економічну інтеграцію з ЄС, яка є важливою не тільки для підтримання демократії в Україні, але критична для меншин України, для яких участь України в інтеграційних переговорах з ЄС дає єдину надію для вирішення першочергових проблем».

За ініціативою ЄС було створено Східне партнерство між шістьма пострадянськими країнами, такими як Вірменія, Азербайджан, Грузія, Республіка Молдова та Україна з метою покращення політичних та економічних відносин між цими державами та ЄС. 21 листопада 2013 року Президент Віктор Янукович заявив про призупинення переговорів про підписання Угоди про Асоціацію з ЄС та Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

З метою припинення масових протестів проти відмови від євроінтеграційної політики відомих як «Євромайдан», дійсна влада проголосила запровадження серії законів, що обмежують свободу громадян на мирні протести і тим самим провокує протестувальників та спричиняє ескалацію напруги у країні. Лише після масових заворушень та міжнародного схвилювання жорстокістю правоохоронних органів, Віктор Янукович пішов на поступки, хоча і обмежені у рамках та такі, що не повністю вступили в дію.

За словами Європейської Групи з прав меншин, перерва у переговорах в рамках Східного партнерства впливає також і на ситуацію з меншинами. Україна є домом для багатьох меншин, таких як росіяни, білоруси, молдавани, кримські татари, болгари, поляки, євреї, румуни, вірмени, угорці та багато інших. Ці групи отримають переваги від продовження переговорів між ЄС та Україною, оскільки вони сприяли поглибленню всеохоплюючого захисту прав меншин в інтеграційних процесах.

Більш того, можлива імплементація серії законів, що обмежують права на мирні зібрання та роботу організацій громадянського суспільства, повинна була вплинути на основоположні права та свободи людини, включно із меншинами, які з високою імовірністю організовують свої спільноти через організації громадянського суспільства. «Перемовини з Східним партнерством дійшли до мертвої точки, це загрожує тим, що механізм захисту прав меншин в Україні може бути втрачено», говорить Агіт Мірзоєв – голова Аналітичного центру міжетнічного співробітництва та консультацій та представник Мережі меншин східного партнерства у Грузії.

Мережа меншин східного партнерства, включаючи Європейську Групу з прав меншин, Аналітичний центр міжетнічного співробітництва та консультацій, Аналітичний центр глобалізації та регіонального співробітництва, Європейський центр з питань меншин – Кавказ та Проект «Без Кордонів»/Центр «Соціальна Дія» закликають Президента Віктора Януковича вжити необхідних заходів для дотримання фундаментальних прав і свобод під час діючих заворушень в Україні та запровадити відповідне законодавство яке гарантуватиме дотримання прав меншин в Україні та забезпечить виконання державою її міжнародні зобов’язання з прав людини.

Можливості для інтерв’ю:

Ірина Федорович, ко-координатор Проекту «Без Кордонів» (Україна)

M: +380 97 509 40 62

E: fedorovych@noborders.org.ua

Агіт Мірзоєв, голова Аналітичного центру міжетнічного співробітництва та консультацій (Грузія)

M: + 995 599551897

E: acicc.info@gmail.com

Ніл Кларк, голова Групи з прав меншин – Європа

  • Міжнародна група з прав меншин – це провідна організація з прав людини, яка працює у сфері захисту прав етнічних, релігіозних та мовних меншин та корінного населення. Організація має більше 150 партнерів у більш ніж 50 країнах.
  • Головна мета Мережі меншин Східного партнерства – побудувати дієву та зростаючу мережу  активістів та організацій меншин. Організація працює з активістами та громадськими організаціями, включаючи етнічні, мовні, національні, релігіозні меншини, корінне населення та спілки меншин в Арменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.
Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.