Заява Коаліції з протидії дискримінації в Україні з приводу “зриву” ґей-прайду та нападу на організаторів ЛҐБТ “КиївПрайд2012”

Травень 25, 2012

Коаліція з протидії дискримінації в Україні висловлює своє обурення з приводу неспроможності міліції міста Києва забезпечити адекватну охорону та безпеку учасників й учасниць першого київського ґей-прайду, внаслідок чого ходу було скасовано, а двох організаторів – побито.

У неділю, 20 травня, в рамках Міжнародного форуму-фестивалю ЛҐБТ “КиївПрайд2012” мав відбутися перший в історії Києва ґей-прайд. Однак за пів-години до початку ходи організатори були вимушені її скасувати через повідомлення спостерігачів про те, що за маршрутом ходи спостерігається надмірна активність агресивних гомофобів, поміж якими були групи неонацистів, а присутність міліції – недостатня для гарантування безпеки учасників й учасниць.

Після скасування ґей-прайду на імпровізованій прес-конфереції, що відбулася в районі станції метро “Дарниця”, у присутності журналістів на двох організаторів Міжнародного форуму-фестивалю ЛҐБТ “КиївПрайд2012” – в.о. президента ВГО “Ґей Форум України” Святослава Шеремета та голову Піклувальної Ради ГО “Центр ЛҐБТ-досліджень Донбас-СоцПроект” Максима Касянчука – групою молодиків було здійснено напад, під час якого обоє отримали значних тілесних ушкоджень. Побиття супроводжувалося вигукуванням гомофобних гасел.

У зв’язку із вище зазначеним Коаліція з протидії дискримінації в Україні:

1. Вітає спробу проведення Міжнародного форуму-фестивалю ЛҐБТ “КиївПрайд2012”, виходячи з розуміння важливості реальної рівності всіх людей у реалізації своїх прав та свобод, зокрема права на мирні зібрання, свободу слова та свободу самовираження, важливості гей-прайду як способу проведення публічного діалогу з питань толерантності та недопущення дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, привернення уваги широкої громадськості до проблем “невидимих” меншин тощо;

2. Висловлює велику стурбованість тим, що держава не змогла належним чином забезпечити можливість вільно провести мирне зібрання, яке було скасовано саме з міркувань безпеки учасників;

3. Розцінює факт побиття організаторів заходу як злочин, скоєний на ґрунті ненависті, та вважає цей факт безпосереднім наслідком безкарності промов ненависті та закликів до дискримінації ЛҐБТ з боку деяких релігійних та націоналістичних об’єднань, а також через допущення таких законодавчих ініціатив, як законопроекти №№ 8711 та 10290.

Коаліція з протидії дискримінації в Україні закликає:

1. Створити всі можливості для безпечного проведення ґей-парадів в столиці та інших містах України у прийдешніх роках;

2. Провести адекватне розслідування за фактами побиття організаторів Міжнародного форуму-фестивалю ЛҐБТ “КиївПрайд2012” та притягти винних до відповідальності, врахувавши мотив ненависті, зокрема також за статтею 161 Кримінального кодексу України;

3. Посилити спроможність та забезпечити відповідну підготовку працівників органів внутрішніх справ, насамперед підрозділів громадської безпеки, а також органів прокуратури реагувати на випадки злочинів на ґрунті ненависті, у тому числі за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності;

4. Орієнтучись на рекомендації ЄКРН, ОБСЄ, Ради Європи та практику Європейського суду з прав людини визнати особливий статус та встановити посилену кримінальну відповідальність за злочини на ґрунті ненависті та мову ворожнечі, серед іншого і за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності;

5. Встановити загальну заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності у національному законодавстві.

Ми також закликаємо інші українські та міжнародні неурядові організації підтримати позицію Коаліції з цього питання та приєднуватися до цієї заяви.

КОНТАКТНА ОСОБА:
Сергій Пономарьов, координатор Коаліції з протидії дискримінації в Україні
Тел.: +380935750189
E-mail: info[]antidi.org.ua

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.