Заява Центру «Соціальна Дія» від імені Коаліції з протидії Дискримінації в Україні – Совещание ОБСЕ по человеческому измерению, 2014

Вересень 30, 2014

Спочатку ми хотіли би відзначити  прогрес України у розробці та прийнятті необхідних поправок до антидискримінаційного законодавства у травні 2014 року та запровадження декількох позитивних кроків стосовно прав меншин, а зокрема впровадження стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини, а також плану дій на її виконання.

У той же час, ми змушені відзначити повну відсутність ефективних дій держави щодо вирішення інших важливих викликів правам людини, таких як злочини на ґрунті ненависті та мова ворожнечі. Особливо зараз, під час конфлікту,  коли багато людей стають об’єктами мови ворожнечі на ґрунті їх етнічного походження чи місця попереднього проживання. На жаль, організації громадянського суспільства майже щодня отримують повідомлення про прояви ворожнечі і ненависті щодо внутрішньо переміщених осіб, тоді як відповідь держави та нові політики протидії, що могли би стати адекватним заходом протидії цій ворожнечі, відсутні.

Наразі, не зважаючи на багато інших потреб у сфері законодавчих змін щодо захисту прав меншин в Україні, таких як комплексна та ефективна політика  стосовно національних та релігійних меншин, закон про внутрішньо переміщених осіб, ми, громадянське суспільство, хотіли б звернути особливу увагу української влади на необхідність посилення роботи над протидією екстремальним формам дискримінації, таким як злочини на ґрунті ненависті.

На жаль, зазначені вище позитивні зміни у законодавстві не внесли відповідних змін у нормативно-правові акти чи практичні дії, які є вкрай необхідними для ефективного розслідування злочинів на ґрунті ненависті в Україні. Ми закликаємо українську владу повернутися до виконання своїх зобов’язань згідно меморандуму із БДІПЛ/ОБСЄ та здійснити перегляд та реформування законодавства та освітніх заходів для працівників міліції для надання їм необхідних знань та навиків для ефективного моніторингу і розслідування усіх заявлених злочинів. Особливо це важливо зараз, коли декілька держав-членів ОБСЄ звинувачують Україну у так званому «зростанні фашизму».

З іншого боку, окрім повідомлень про злочини на ґрунті ненависті з півдня, центру та заходу України, значна кількість таких інцидентів має місце в Криму, території окупованій та підконтрольній РФ. Ми закликаємо російську владу дотримуватися своїх зобов’язань у сфері прав людини, про виконання яких вони так гарно звітують тут на Зустрічі з людського виміру ОБСЄ, та розслідувати злочини на ґрунті ненависті про які повідомляють кримські татари та інші меншини і корінні народи на окупованій території.

Коаліція з протидії Дискримінації має низку рекомендацій для України та закликає держави-учасниці продовжувати моніторинг прогресу України у впровадженні наступних змін:

  1. Реформа відповідного законодавства та впровадження механізмів для забезпечення доступу до відшкодування постраждалих від усіх форм дискримінації, включаючи від злочинів на ґрунті ненависті.
  2. Держава має забезпечити доступ до справедливого суду, так само як і до безкоштовної юридичної допомоги усім постраждалим від дискримінації.
  3. Провести тренінги з прав людини для міліції, прокуратури, прикордонників, співробітників тимчасових пунктів утримання, суддів, включно із інформацією про те, як обробляти повідомлення про випадки коли Рома піддаються насиллю через їх етнічність, так само як і випадки коли це стається з особами через їх належність до інших етнічних груп чи ЛГБТ: ефективно розслідувати скарги та карати винних згідно закону.
  4. Сприяти діалогу серед організацій громадянського суспільства націленому на покращення практик повідомлення та розслідування, побудова механізмів взаємодії для кращого надання послуг.
  5. Вжити заходів для ефективного виявлення та заборони практики етнічного профайлінгу, та побудова незалежного механізму подання скарг на порушення прав людини з боку міліції.
Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.