Грудень 1, 2015
Проект "Без Кордонів" ГО "Центр Соціальна Дія" підготував збірник текстів, які демонструють підходи медіа-експертів до мови ворожнечі, регулювання її використання ЗМІ, а також стандарти та рекомендації щодо висвітлення різноманітних тем журналістами. В збірці наведено як повний переклад першоджерел на українську мову, так і витримки з публікацій, які містять посилання на першоджерела та додаткові матеріали.
Повний текст збірки "Мова ворожнечі та ЗМІ: міжнародні стандарти та підходи" доступно для завантаження тут.
Команда проекту мала на меті навести приклади як нормативних документів, створених самими журналістами з цього питання, так і посібників із практичними порадами щодо висвітлення тем міграції, етнічності, розмаїття тощо.
Одночасно із збіркою оприлюднено звіт про результати моніторингу мови ворожнечі в українських ЗМІ (інтернет-видання, друковані видання та телебачення) за 2014 р. з метою наведення контексту та дослідження можливостей застосування кращих міжнародних практик в Україні. Його текст доступно за посиланням.
Публікації здійснено в рамках проекту “Мова ворожнечі та упередження в українських ЗМІ: моніторинг, аналіз та запобігання”, здійсненого за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.
(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)
Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.
Блог Антона Шеховцова
Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.
Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.
Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії. Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні. Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.