Активісти вимагатимуть справедливості для ув’язненого нігерійського студента

Грудень 26, 2012

У четверг, 27 грудня 2012 р., активісти Ініціативи «Справедливість для Олаолу» прийдуть до приміщень прокуратури у Києві та Луганську, вимагаючи перевірки дій співробітників органів внутрішніх справ, прокуратури, та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав та фабрикації звинувачень щодо нігерійського студента Луганського Національного Університету ім. Т.Шевченка Олаолу Сунканмі Фемі.

 

На 28 грудня 2012 р. призначено чергове судове засідання у справі Олаолу Фемі. 31 грудня 2012 р. він зустрічатиме свій другий Новий Рік за ґратами української в’язниці.

Нагадаємо, що 26-річному нігерійцеві висунуто абсурдні звинувачення у спланованому замаху на життя п’ятьох луганчан. Міліція й прокуратура повністю зігнорували свідчення того, що Фемі захищав себе та свого друга від расово вмотивованого нападу. Грубі процесуальні порушення, допущені у перебігу розслідування, вкрай ускладнюють увалення справедливого вироку у цій справі.

Олаолу Феми вже понад рік провів у слідчому ізоляторі. Це — вже другий Новий Рік, який він зустрічатиме за ґратами у країні, куди прибув здобувати платну вищу освіту. Останнє натепер повноцінне судове засідання алоісце на початку листопада. Подробиці, які спливали під час попередніх засідань, виявляли суцільні суперечності та неузгодженості у свідченнях «жертв» Фемі, розвалюючи версію обвинувачення на очах. До спави Фемі прикуто увагу як укрїнських, так і закордонних організацій і ЗМІ, включно із правозахисниками і диппредставництвами. Уповноважений Верховної Ради із прав людини і Генеральний прокурор України заявили, що тримають спрвулаолу Фемі на особистому контролі. І все ж хіба що нещодавно Генеральна прокуратура офіційно заявила про намір провести перевірку за повідомленнями про порушення під час досудового слідства.

У переддень чергового судового засідання, 27 грудня 2012 р., акції солідарності з Олаолу Фемі одночасно відбудуться у Києві, Луганську і Симферополі. Ініціатива «Справедливість для Олаолу» закликає усіх небайдужих приєднатися до акції. Протест є непартійним, і жодної партійно-політичної символіки не передбачено.

Початок акції — 12:00.

Місце проведення у м.Києві — Генеральна прокуратура України (вул. Різницька 13/15).

Контакти організаторів акції:

Луганськ: Ярослав Мінкін, +38 050 425 04 44

Київ: Ніна Потарська, +38  050 51 31 80

Симферополь: Олександра Дворецька, +38 050 055 67 73

Більше інформації про справу на сторінці Ініціативи «Справедливість для Олаолу Фемі»

 

Взяти участь у кампанії:

Підпишіть петицію із вимогою справедливості для Олаоалу Фемі

Візьміть участь у фотоакції на підтримку Олаолу Фемі

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.