Більше трьохсот людей та організацій вимагають від прокуратури визнання неправомірності кримінального переслідування Дмитра Гройсмана

Серпень 11, 2013

Сьогодні 11-го серпня до Генеральної прокуратури направлено відкрите звернення (заяву про злочини) щодо кримінальної справи проти правозахисника Дмитра Гройсмана. Під заявою, яка була ініційована Проектом «Без Кордонів» ГО "Центр Соціальна Дія" менше ніж за два дні зібрано 265 підписів людей, небайдужих до останньої справи Дмитра Гройсмана, для яких його смерть стала невідновною втратою. Також дане звернення підтримало шістдесят громадських організацій з різних країн. Текст звернення розміщено за адресою http://old.noborders.org.ua/sfery-dijalnosti/rizne/vidkryte-zvernennya/

В заяві міститься вимога до прокуратури вибачитись перед Дмитром Гройсманом, його рідними, близькими і друзями, визнати безпідставність кримінального переслідування відомого правозахисника і притягнути винних в цьому до кримінальної відповідальності. А також міститься повідомлення про вчинення ряду злочинів представниками слідства і прокуратури  в ході порушення кримінальної справи, проведення досудового розслідування, затвердження обвинувального вироку. Про частину зазначених злочинів Дмитро Гройсман повідомив у промові в судових дебатах, яка була зачитана на останньому судовому засіданні його адвокатом Наталією Гурковською. Це затвердження вироку неналежним прокурором – заступником прокурора м. Вінниці Добросєрдовим  А.Р., завідомо неправдивий висновок експерта Безбаха І.В. і його злочинна змова із слідчим Солдатовим О.Б., грубі порушення, вчинені слідчими  – використання в якості понятих залежних від міліції осіб, не оформлення належним чином зняття інформації з каналів зв’язку.

Також, заявники повідомляють прокуратуру про вчинення злочину, передбаченого ст. 338 КК України (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) слідчими, які порушували кримінальну справу щодо Дмитра Гройсмана та пред’являли обвинувачення, а також прокурором, який затверджував дане обвинувачення.

Заявники очікують від прокуратури реакції на дану заяву про злочини, передбачену КПК – внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань і розпочати досудове розслідування протягом 24-х годин з моменту отримання заяви.

Визнання своїх помилок і вибачення КПК не передбачені, відтак залишаються на совісті прокурорів.

В понеділок 12-го серпня о 10-30 в приміщенні Вінницького міськсуду Вінницької області за адресою м. Вінниця, вул. Грушевського, 17 оголосять вирок у кримінальній справі проти Дмитра Гройсмана.

Додаткову інформацію можна отримати за тел. +380972386386 - Олександра Назарова, спеціалістка з розвитку Проекту «Без Кордонів»

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.