Комітет солідарності: фігурант «справи Сенцова» Геннадій Афанасьєв отримав пом’якшений вирок за змову зі слідством

Грудень 30, 2014

Прес-реліз

Московський міський суд засудив до семи років колонії фігуранта справи «кримських терористів», учасника протестів проти анексії Криму Геннадія Афанасьєва. За наявною інформацією, він пішов на співпрацю зі слідством, дав неправдиві свідчення проти інших активістів, і завдяки цьому отримав мінімальний термін, передбачений статтею КК Росії про тероризм. Про це заявили учасники ініціативної групи «Комітет солідарності» на брифінгу, що відбувся 29 грудня.

«Судовий процес проходив в закритому режимі, і про його перебіг не було відомо навіть адвокатам інших фігурантів справи. Поки у них навіть немає на руках вироку, і про те, в яких саме злочинах звинувачується Афанасьєв – невідомо», – повідомив член «Комітету солідарності» Максим Буткевич.

За його словами, те, що суд над Афанасьєвим проходив закрито, порушує права інших «кримських заручників” Олега Сенцова та Олександра Кольченко. Їхні адвокати були позбавлені можливості ознайомитися зі свідченнями Афанасьєва, хоча вони безпосередньо стосувалися їхніх підзахисних.

«Кольченко і Сенцов не мали можливості поставити йому питання, а їх адвокати фактично були позбавлені можливості повноцінного захисту своїх підопічних», – зазначив активіст.

За словами учасниці «Комітету солідарності» Олесандри Романцової, Афанасьєв і його адвокати с самого початку вибрали стратегію співпраці зі слідством і визнання у скоєнні неіснуючих терактів.

«На останньому судовому засіданні Олег Сенцов сказав, що Афанасьєв заради інтересів слідства 4 рази змінював свідчення. Розслідування справи Сенцова і Кольченко проходить у закритому режимі, адвокати знаходяться під підпискою про нерозголошення матеріалів справи, тому ми не знаємо всіх подробиць. Але захист активістів стверджує, що єдині докази провини Олега і Сашка – це неправдиві свідчення, які були дани Афанасьєвим і ще одним фігурантом справи – Олексієм Чірнієм», – повідомила Романцова.

У «Комітеті солідарності» також нагадали, що 25 грудня Лефортовський районний суд Москви продовжив Олександру Кольченко термін утримання під вартою до 16 квітня 2015 року. А 26 грудня Олегу Сенцову продовжили термін арешту до 11 квітня.

Довідка:

Олександр Кольченко – екологічний і громадський активіст. З 2007 року – активний учасник антифашистського руху. Брав участь у багатьох акціях і громадських кампаніях на захист довкілля і прав найманих працівників.

Олег Сенцов – кінорежисер і сценарист з Криму. У період масових протестів у Києві був учасником “Автомайдану”.

Коли російські війська розпочали захоплення адміністративних будівель, Олександр і Олег почали брати участь у протестах проти військового вторгнення Росії: ходили на мітинги, чергували біля українських військових частин.

Геннадій Афанасьєв був заарештований до того, як співробітники ФСБ взяли під варту Сенцова і Кольченка. Затримання відбулося на початку травня на одній з вулиць Сімферополя.

Він закінчив Таврійський національний університет за спеціальністю «право» і працював фотографом. До анексії Криму громадською діяльністю не займався, але під час військового вторгнення Росії на півострів став брати участь в акціях протесту і ходити на збори, на яких планувалися дії громадськості проти окупації. Наприкінці травня на сайті ФСБ з’явилася інформація про те, що він разом з Олегом Сенцовим Олександром Кольченко та Олексієм Чірнієм був членом диверсійно-терористичної групи «Правого сектора» і готував низку терактів на території Криму. Відразу після появи цієї публікації російські федеральні канали показали сюжети новин, в яких Афанасьєв зізнається в тому, що він готував терористичні акти, і називає Сенцова лідером угруповання.

У травні їх схопили представники російських спецслужб. Приблизно 20 травня Кольченка, Сенцова і ще двох затриманих етапували до СІЗО “Лефортово” м. Москва. У Федеральній службі безпеки Росії заявили, що затримані є “членами диверсійно-терористичної групи (ДТГ) “Правого сектору”. За версією слідства, основною метою діяльності групи, до якої “входили” Сенцов і Кольченко, було вчинення диверсійно-терористичних актів у містах Сімферополь, Ялта і Севастополь, а в майбутньому – знищення низки об’єктів життєдіяльності, залізничних мостів, ліній електропередач. Олег Сенцов та Олександр Кольченко, як і їх адвокати, вважають звинувачення абсурдними і політично вмотивованими.

Ініціативна група «Комітет солідарності» – київське об’єднання активістів/ок, які надають допомогу політичним в’язням Олегу Сенцову і Олександру Кольченку, яких утримують у СІЗО “Лефортово” м. Москва. Створене у травні 2014 року.

Контакти:

e-mail: hostages[at]noborders.org.ua

тел.: +380 50 3348780 (Максим Буткевич)

пошта: М. Буткевич, а/с В73, Київ 01001

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.