“Комитет солідарності”: Заява Генпрокуратури РФ про російське громадянство “кримських заручників” – абсурдна

Грудень 17, 2014

Учасники групи підтримки “кримських заручників” “Комітет солідарності” вважають абсурдною заяву Генеральної прокуратури Російської Федерації щодо того, що кінорежисер Олег Сенцов і громадський активіст Олександр Кольченко є громадянами Росії.

Раніше Генпрокуратура Російської Федерації у відповіді на запит фонду “Відкритий діалог” заявила, що Олег Сенцов і Олександр Кольченко, яких утримують у СІЗО “Лефортово”, є громадянами Росії.

“Сенцов і Кольченко вважають себе громадянами України, і залишаються ними у відповідності до законодавства країни, у якій народилися і жили, і міжнародних правових норм. Жодна людина не може стати громадянином Росії лише на підставі того, що так захотіла російська влада”, – заявляють активісти.

Нагадаємо: Олег Сенцов і Олександр Кольченко були викрадені з території окупованого Криму співробітниками ФСБ навесні 2014 р. і вивезені до Москви. Активісти вказують на те, що спроба оголосити їх громадянами Росії всупереч їх волі та наявності у них українського громадянства, суперечить законодавству стосовно громадянства як Росії, так і України, а також нормам міжнародного права – у т.ч. Європейській Конвенції про громадянство (підписана і ратифікована Україною; підписана, але не ратифікована Російською Федерацією).

Раніше адвокат Олександра Кольченка Світлана Сідоркіна вже заявляла, що примусове присвоєння російського громадянства її підзахисному суперечить як міжнародному праву, так і законодавству Росії. Вона звернула увагу на те, що, згідно із Конституцією РФ, загальновизнані принципи й норми міжнародного права і міжнародні угоди Російської Федерації є складовою частиною її правової системи.

«Міжнародний пакт про громадянські й політичні права встановлює, що кожна людина, де б вона не перебувала, має право на визнання її правосуб’єктності. Це означає, що громадянин іншої держави, який проживає чи тимчасово перебуває на териорії іншої держави, підпадає під юрисдикцію держави перебування і підлягає її законодавству. Однак правовий зв’язок цього громадянина зі своєю державою зберігається і виявляється у відповідних повноваженнях держави громадянства. У даному випадку Російська Федерація безпідставно відмовляє у визнанні правосуб’єктності Олександра Кольченка“, – цитувало Світлану Сідоркіну видання “Крим. Реалії” (http://ru.krymr.com/content/article/26638300.html).

Натепер захист Олександра Кольченка намагається отримати визнання його громадянином України у судовому порядку.

Довідка:

Олександр Кольченко – екологічний і громадський активіст. З 2007 року – активний учасник антифашистського руху. Брав участь у багатьох акціях і громадських кампаніях на захист довкілля і прав найманих працівників.

Олег Сенцов – кінорежисер і сценарист з Криму. У період масових протестів у Києві був учасником “Автомайдану”.

Коли російські війська розпочали захоплення адміністративних будівель, Олександр і Олег почали брати участь у протестах проти військового вторгнення Росії: ходили на мітинги, чергували біля українських військових частин.

У травні їх схопили представники російських спецслужб. Приблизно 20 травня Кольченка, Сенцова і ще двох затриманих етапували до СІЗО “Лефортово” м. Москва. У Федеральній службі безпеки Росії заявили, що затримані є “членами диверсійно-терористичної групи (ДТГ) “Правого сектору”. За версією слідства, основною метою діяльності групи, до якої “входили” Сенцов і Кольченко, було вчинення диверсійно-терористичних актів у містах Сімферополь, Ялта і Севастополь, а в майбутньому – знищення низки об’єктів життєдіяльності, залізничних мостів, ліній електропередач. Олег Сенцов та Олександр Кольченко, як і їх адвокати, вважають звинувачення абсурдними і політично вмотивованими.

Ініціативна група «Комітет солідарності» – київське об’єднання активістів/ок, які надають допомогу політичним в’язням Олегу Сенцову і Олександру Кольченку, яких утримують у СІЗО “Лефортово” м. Москва. Створене у травні 2014 року.

Контакти:

e-mail: hostages@noborders.org.ua

тел.: +380 50 3348780 (Максим Буткевич)

пошта: М. Буткевич, а/с В73, Київ 01001

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.