Прокуратура закрила кримінальне провадження щодо слідчих і прокурора, які сфабрикували порносправу проти Дмитра Гройсмана

Грудень 12, 2013

До дня прав людини, прокуратура Вінницької області підготувала громадськості у подарунок феєричну постанову про закриття  кримінального провадження за ст. 172 КК (притягнення до кримінальної відповідальності у сумнозвісній порносправі завідомо невинуватого - Дмитра Гройсмана). Старший слідчий в особливо важливих справах О.Александров натхненно нашкрябав шість сторінок постанови, що складаються із позбавлених сенсу і здорового глузду цитат допитаних у справі слідчих Руденко Д.С., Солдатова О.Б., прокурора Добросєрдова А.Р., які в унісон співають, що справу порушили, розслідували і передали до суду, щиро віруючи у вину Гройсмана... а то вже молодші колеги - прокурор Соловйов О.В. та Вікторія Калитко все зпортили. Ну і суддя Ковбаса  звісно ж мабуть з глузду з'їхав, винесши виправдовувальний вирок.

Марно, що прокурор Соловйов ще вивчаючи матеріали криміальної справи перед її направленням до суду зазначив, що висновок так званої “експертизи”, яка визнала ролік порнографічним не може бути доказом у справі, бо і експерт – не експерт і експертна установа не того профілю. А ми ж пригадуємо, так, що цей висновок – був єдиною підставою для порушення криміальної справи. Більше не було нічого!

Старший слідчий у особливо важливих справах також забув надати оцінку злочинної обізнаності т.з. експета Іллі Безбаха  – щодо кого проводиться експертиза і яким має бути результат кримінальної справи. “Експерт” – не мало не багато, а виписав рахунок за проведення “експертизи” безпосередньо на Гройсмана Д.Л. Це при тому, що на той момент проти правозахисника навіть справу  не було порушено, його прізвище взагалі не фігурувало у постанові про призначення експертизи… Безбах так і не зміг в судовому засіданні пояснити – звідки він дізнався про те що робить “експертизу” для обвинувачення у поширенні порнографії саме Гройсмана, як і те – чому ж був таким впевненим що Дмитра таки засудять у цій справі, що аж виписав на нього рахунок. Не потрібно ж мати семи пядей у лобі,  щоб розуміти – згідно з КПК судові витрати стягуються лише із засуджених, а не підозрюваних, обвинувачених чи виправданих.

Крім того, не потрібно забувати про ст. 338 КК (наруга над державними символами України), цей епізод було виключено із державного обвинувачення лише на останньому судовому засіданні! А “свята трійця” (Руденко, Солдатов, Добросєрдов) робили вигляд, що в упор не розуміють те, що їм із самого початку у клопотаннях доносив захист – що таке “державні символи” в розумінні Закону України “Про Державний Герб України” та ст. 338 КК УКраїни.

Тобто іншими словами, старший слідчий прокуратури в особливо важливих справах натякає в постанові, що слідчі  Руденко Д.С. і Солдатов О.Б. та прокурор Добросєрдов Артур Ринатович просто не дуже розумні і не навчені юридичної грамоти, але щирі і старанні хлопці. Ну, можливо ще погано бачать… клопотання захисту та довідки “надто розумних” прокурорів. І чують теж погано… те що обвинувачений говорить… Припустимо, що все так і є…

Але ж і тут неув’язочка… Якщо всі так добросовісно помилялися – то напево ж мала місце халатність – теж злочин, теж кримінальний, передбачений ст. 367 КК. То потрібно було перекваліфікувати справу… але ж ні – ніхто із них не був притягнутий до кримінальної відповідальності – а ні за умисний злочин – ст. 372, а ні за необережний – 367. Навпаки! Деякі навіть пішли на підвищення! І наразі Солдатов Олександр Борисович працює начальником слідчого відділеня міліції Могилів-Подільського МВ. Привітаймо Олександра Борисовича!

А сам старший слідчий в особливо важливих справах Александров також багато чого не бачить і не чує (це мабуть заразно) – не побачив клопотання про визнання потерпілими у справі, не допитав адвоката Дмитра Гройсмана Наталю Гурковську – ну дійсно, що ж вона такого цікавого може повідомити слідству  - була присутня на майже всіх слідчих діях, всіх судових засіданнях, подавала “незручні” клопотання, допитувала  слідчих, експертів. Не читав підготовлений Дмитром Гройсманом виступ у судових дебатах, його числені клопотання, не слухав його покази. Навіщо ж, дійсно цікавитись думкою завідомо невинуватої особи, яку умисно притягнули до кримінальної відповідальності і його адвоката, при розслідуванні цього злочину. Зрозуміло, що старшому слідчому Александрову це геть не цікаво, краще послухати Солдатова, Руденка та Добросєрдова.

Звісно, що витвір мистецтва пана Александрова буде оскаржено до слідчого судді. І як би хто не співав, розслідувати це кримінальне провадження доведеться.

post_1 post_2 post_3 post_4 post_5 post_6 post_7

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.