Винних у незаконному кримінальному переслідуванні Дмитра Гройсмана покарають?

Вересень 21, 2013

Прокуратура м. Вінниці розпочала досудове розслідування за одним із повідомлень про злочин, передбачений ст. 372 КК України (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), вчинений слідчими СУ УМВС України в Вінницькій області Солдатовим О.Б. та Руденком Д.С. Повідомлення містилось у відкритому колективному зверненні щодо злочинів, вчинених під час порушення і розслідування кримінальної справи проти Дмитра Гройсмана.

prokuratura_21_09_2013
Гарна новина. Але цікаво – де прокуратура загубила одне із наведених в повідомленні про злочин прізвищ осіб, які були причетні до притягнення Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності? Йдеться про заступника прокурора м. Вінниці Добросердова А.Р., який, як було з’ясовано в ході судового розгляду  кримінальної справи (судове засідання 07.08.2013 року), затверджував обвинувальний висновок  Дмитру Гройсману замість прокурора м. Вінниці В.А. Семенюка.

Чи, можливо, в Вінницькій прокуратурі  не вважають затвердження абсурдного обвинувального висновку стосовно завідомо невинної особи обов’язковим елементом притягнення цієї особи до кримінальної відповідальності? Нагадаємо: ст. 228 КПК, який діяв на той момен, вимагає від прокурора, перед затвердженням обвинувального вироку – перевірити справу, перевірити наявність події злочину, складу злочину, правильність кваліфікаці, тощо.

Крім того, поки що відсутня будь-яка інформація щодо реєстрації кримінального провадження за іншими епізодами, зазначеними в заяві – за ст. ст. 364, 365, 367 Кримінального кодексу (залучення понятими залежних осіб, порушення КПК при знятті інформації з каналів зв’язку, тощо).
Щодо повідомлення про злочинні дії експерта Безбаха І.В. – подання ним завідомо неправдивого висновку експерта №01-138/с-138 від 20.10.2010 року  (ст. 384 КК України) –  то також немає жодної інформації про внесення його в ЄРДР.

Тож чекаємо на подальше виконання прокуратурою  вимог ст. 214 КПК України.

Команда Проекту “Без Кордонів”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.