В Криму продовжуються переслідування кримських татар: наразі було здійснено напад на правозахисника, що завадило йому взяти участь у конференції ООН

Вересень 24, 2014

24 вересня 2014

 Група з прав меншин та Мережа Східного партнерства з прав меншин засуджують випадок фізичного насилля проти кримськотатарського правозахисника Надіра Бекірова, який завадив його участі у світовій конференції корінних народів ООН цього тижня в Нью-Йорку.

Напад на Надіра, який було здійснено минулого четверга, видається політично вмотивованим та є одним із серії інцидентів фізичного насилля та погроз на адресу захисників прав та лідерів корінних народів та інших меншин, що відбуваються після окупації Криму у березні 2014.

Група з прав меншин спільно з Мережею закликають владу окупованих території розслідувати це насилля та вжити заходів для захисту від дискримінації та жорстокого поводження кримських татар та інших корінних народів. Це питання було також підняте правозахисними організаціями вчора в Женеві на зустрічі Ради ООН з прав людини.

Надір Бекіров, відомий захисник прав корінних народів та кримських татар розповів, що на нього напали 4-ро людей в масках, коли він прямував із Сімферополя у Джанкої. Мікроавтобус підрізав та змусив зупинитися його таксі, нападники витягнули Надіра з машини. Вони завдали йому фізичної шкоди, забрали паспорт та мобільний телефон, не чіпаючи ані грошей, ані інших цінний речей. Бекіров негайно повідомив про напад місцеву поліцію.

«Немає сумнівів, що цей напад був здійснений з метою призупинення моєї діяльності на захист прав корінних народів та для того, щоб найближчим часом я не зміг поїхати з Криму», говорить Бекіров. «Силова тактика, яку застосовують в Криму, потрібна для придушення свободи пересування активістів та лідерів громад меншин, в т.ч. і корінних народів».

 

Кримськотатарських активістів вже не перший раз позбавляють права на вільне пересування. Окремий перелік затверджений «Радою Криму» у березні 2014, перелічує так званих «Осіб, залучених до протикримського активізму» та за повідомленнями включає щонайменше 344 особи, які є небажаними на території АРК.

З березня, декільком лідерам кримських татар, наприклад колишньому голові кримськотатарського парламенту (Меджліс) Мустафі Джемілєву та чинному голові Меджелісу Рефату Чубарову було відмовлено у в’їзді в Крим. Політична напруженість створила середовище, в якому на окупованій території Криму меншини та корінні народи стали жертвами жорстокості і насилля.

«Захист  прав меншин є не лише викликом та обов’язком влади окупованої території Криму, але й важливою частиною роботи з вирішення конфлікту, та способом уникнення подальшої ескалації», каже Ніл Кларк, директор Групи з прав меншин – Європа. «Тому поліція має уважно розслідувати такі випадки, як той, що стався з Бекіровим, та встановлювати винних».

Група з прав меншин та Мережа закликають владу Криму та РФ до рішучого засудження та ефективної роботи із припинення нападів, дискримінації та переслідування меншин і корінних народів, зокрема кримських татар.  Правозахисні організації вірять у те, що забезпечення безпеки меншин та корінних народів є ключем до поновлення діалогу у конфлікті.

Примітки редакторам 

  • Кримські татари – корінний народ Криму, який радянська влада за часів Сталіна депортувала з Криму у 1944 році. Більшість із них померла від голоду та хвороб. Із значною кількістю росіян,  які проживають на півострові, більшість з яких імігрувала за часів СРСР, Крим став центром сепаратистських настроїв в Україні. Понівечені кримські татари почали повертатися на батьківщину після 1988 року та зтикнулися із недотриманням їх громадянських прав, відмовою у політичній репрезентації, доступі до освіти, працевлаштуванні, та проживанні.
  •  MRG – Міжнародна група з прав меншин – ведуча світова організація з прав людини, яка працює для забезпечення та захисту прав етнічних, релігійних, лінгвістичних меншин та корінних народів. Ми працюємо із понад 150 партнерами у більш ніж 50 країнах.
  • EAPMN – Мережа меншин Східного партнерства – мережа організацій та представників меншин у регіоні східного партнерства. Пропонує навчальні та мережеві можливості для організацій, які працюють з проблемами меншин у регіоні. Мережа посилює участь меншин у процесах східного партнерства в ЄС.
  • Проект «Без Кордонів»/Центр Соціальна Дія – партнер MRG/EaPMN в Україні. Правозахисна організація, яка надає правові консультації та представництво меншинам, адвокує дотримання принципу недискримінації та рівністі усіх вразливих груп, та почала надавати консультації внутрішньо переміщеним особам зі сходу та півдня України.

Контакти:

Крим  - Надір Бекіров – правозахисний активіст кримських татар та корінних народів, Фундація досліджень та підтримки корінних народів Криму  (україньска, англійська, російська)

Ірина Федорович, Проект “Без Кордонів”/Центр Соціальна Дія (україньска, англійська, російська)

Ніл Кларк, виконавчий директор Групи з прав меншин – Європа (англійська)

Зофья Фаркаш, Група з прав меншин – Європа (англійська, угорська)

Щоб домовитися про інтерв’ю, звертайтеся до прес-служби MRGE: Бернадетт Себалі M: +36 70 217 2601
E: bernadett.sebaly@mrgmail.org

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.