Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Січень 5, 2014

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

В своєму рішенні суддя зазначив, що розслідування у цій справі слідчим обласної Вінницької прокуратури Алекандровим проведено однобічно і поверхнево. Так, не допитано жодного свідка з боку заявника, не надано правової оцінки діям слідчих Солдатова і Руденка та прокурора Добросєрдова. Не надано належної оцінки діям слідчих щодо призначення і проведення мистецтвознавчої експертизи, не враховано особу, що її проводила. Нагадаємо, що експертизу щодо встановлення “порнографічності” вмісту жж di-mur слідчим Солдатовим було доручено провести директору художнього музея – Іллі Безбаху – який експертом ніколи не був, не має відповідної освіти та знань. Але Безбах знав дещо більш важливе, аніж крітерії віднесення об’єктів до порнографії: він знав кого будуть звинувачувати в поширенні порнографії за допомогою його дослідження і, ймовірно, йому було відомо, якими мають бути висновки його дослідження. Для слідства це важило набагато більше, ніж якась профільна освіта, атестація в якості експерта, право проводити судові експертизи тощо. Солдатова і Руденка навіть не зацікавило зникнення комісії невідомо ким і невідомо з кого створеної,яка начебто також проводила мистецтвознавчу експертизу. Всі члени цієї комісії забули поставити свої підписи під витвіром-висновком Іллі Безбаха. Нагадаємо, що справа за фактом складення “експертних” висновків цим “експертом” наразі також розслідується.
 
Крім цього,  із постанови суду випливає завдання для слідчого при поновленні досудового слідства: дослідити матеріали порносправи, вирішити питання щодо визнання дружини Дмитра Гройсмана потерпілою, допитати захисника Дмитра Гройсмана Наталію Гурковську та працівників Вінницької правозахисної групи, а також допитати осіб, які проводили обшук приміщення ВПГ.
Сподіваємось, що слідчий із завданням впорається… Обіцяємо перевірити.
постанова_вишар_30_12_13_1постанова_вишар_30_12_13 001 постанова_вишар_30_12_13 002 постанова_вишар_30_12_13 003
Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.