ЗАЛЯКУВАННЯ “ХВОРИМИ МІГРАНТАМИ” – ЦЕ ДЕЗІНФОРМАЦІЯ

Травень 7, 2012

Заяви про те, що мігранти приносять до України “нетипові” чи “екзотичні” захворювання, не мають жодного фактичного підґрунтя. Про це свідчить офіційна відповідь на запит, отримана Проектом “Без кордонів” ГО «Центр Соціальна Дія» від Центральної Санітарно-Епідеміологічної Служби МОЗ України.

Доволі часто в українських засобах масової інформації, публічних виступах політиків, заявах представників певних політичних партій, повідомленнях прес-служб державних структур повторюється перелік “загроз”, що їх начебто “несуть із собою” мігранти, які прибувають до України. Одним з чільних острахів, пов’язаних із прибуттям мігрантів до України, зазвичай називають занесення ними “екзотичних”, чи “нетипових” хвороб, – про що повідомляють як про факт, що відбувається у теперішньому часі.

Проект “Без кордонів” змушений констатувати, що оприлюднення подібних тверджень зазвичай відбувається без перевірки наведеної інформації.

Для отримання офіційної інформації щодо кількості випадків занесення мігрантами до України “екзотичних” захворювань, Проект “Без кордонів” періодично звертається із відповідним запитом до Центральної Санітарно-Епідеміологічної Станціїї (ЦСЕС) МОЗ України. Остання натепер, вичерпна і однозначна відповідь ЦСЕС МОЗ України, отримана учасниками Проекту, є ідентичною попереднім:

Випадків занесення в Українуекзотичнихінфекційних хвороб мігрантами, як у поточному році, так і у попередні роки, не зареєстровано.

Звичайно, можливість прибуття до України з інших країн осіб, які є носіями збудників “екзотичних” захворювань, виключити неможливо — незалежно від громадянства цих осіб. Але так само очевидно, що натепер за всі роки незалежності України не зареєстровано жодного підтвердженого факту, який міг би виправдав твердження, що мігранти “несуть із собою рідкісні для України захворювання”.

Проект “Без кордонів” закликає засоби масової інформації, прес-служби та ЦГЗ українських державних структур, відповідальних посадовців та громадських діячів, – не поширювати у суспільстві неправдиву інформацію. Подібні заяви не лише вводять в оману тих, до кого вони звернені, – а й сприяють поширенню ксенофобських настроїв у суспільстві, без жодних на те підстав.

Копія відповіді ЦСЕС МОЗ України додається (див. тут – SES_answer). У відповіді невірно вказано дату подання запиту учасником ГОЦентр Соціальна Дія, який було подано 2012-го року.

Детальніша інформація:

+380 50 334 8780; e-mail: info@noborders.org.ua

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.