Заява українських правозахисників щодо заборони в’їзду до нашої країни правозахиснику АНДРІЮ ЮРОВУ

Лютий 11, 2014

У неділю 9 лютого Україна відмовила у в’їзді Андрію Юрову — міжнародному правозахиснику, відомому в Європі знавцю проблем пострадянського регіону, експерту Ради Європи, члену Ради з прав людини при президенті РФ.

На прохання ініціативи Євромайдан SOS він мав здійснити кількаденний моніторинговий візит у східні області України, аби оцінити стан дотримання прав людини у зв’язку з подіями на Майданах країни; а також планував зустрітися із Комісаром з прав людини Ради Європи. Утім, коли А. Юров прибув до терміналу “Д” аеропорту “Бориспіль”, прикордонники повідомили, що в’їзд на територію України йому заборонений. Документи Юрова були вилучені та передані бортпровідникові, який супроводжував рейс Київ-Москва, на якому правозахисника силоміць відправили назад до РФ. Пізніше Служба безпеки України підтвердила, що саме вона стала ініціатором заборони міжнародному експерту перетинати український кордон.

Андрій Юров – правозахисник із величезним досвідом, відомий як на пострадянському просторі, так і в ЄС. Саме він, зокрема, став ініціатором створення Міжнародної правозахисної групи щодо ситуації в Україні відразу після розгону Майдану 30 листопада минулого року. З того часу він кілька разів побував в Україні, моніторив акції протесту, судові процеси над активістами Євромайдану, здійснив кілька поїздок в регіони, публічно виступав у медіа із оцінкою подій із точки зору стандартів міжнародного права. Зауважимо, що кілька років тому аналогічну реакцію білоруської влади викликала діяльність Андрія Юрова в рамках Міжнародної місії щодо ситуації в Білорусі, створеній після масових затримань протестувальників у грудні 2010 року в Мінську. З того часу Юров нев’їзний у Білорусь. Тепер він нев’їзний і в Україну.

Вважаємо такі дії СБУ ганебними та наголошуємо, що це – далеко не одиничний випадок. Протягом останніх місяців саме з подачі СБУ був заборонений в’їзд до України фотографу, дизайнеру видавництва “Темпора” Юрієві Барабашу, опозиційному російському політику Борису Нємцову та ряду інших людей. Таким чином, у ХХІ сторіччі служба безпеки країни, в якій ми живемо, забороняє в’їзд правозахисникам, журналістам, громадським активістам та опозиційним політикам з Росії та інших країн, і при цьому залишається абсолютно бездіяльною щодо головних викликів для безпеки України.

Така позиція Служби безпеки України вкотре ставить питання про пріоритети, які ставлять перед собою місцеві спецслужби, а також про те, чиї інтереси вони обслуговують. У підсумку, діяльність СБУ сама собою створює загрозу нацбезпеці, однією із невід’ємних та ключових складових якої є дотримання прав людини.

Українська правозахисна спільнота вимагає від Служби безпеки України виконати ряд простих перших кроків у напрямку покращення ситуації:

по-перше, скасувати своє рішення щодо заборони в’їзду для Андрія Юрова;

по-друге, публічно вибачитися перед Андрієм Юровим за завдану йому моральну шкоду;

по-третє, скасувати практику ведення чорних списків та зняти заборону в’їзду журналістам, громадським діячам та іншим людям, які знаходяться в ньому виключно з політичних мотивів, у тому числі – внесеним туди протягом останніх місяців, та вибачитися перед ними.

Центр Громадянських Свобод

Проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія”

ХОФ “Громадська Альтернатива”

Кримський правозахисний центр “Дія”

Центр інформації про права людини

Тернопільська правозахисна група

Кіровоградська обласна організація “Асоціація Політичних Наук”

ГО “Народний контроль Кіровоградщини”

КОГО “Комітет відновлення історичної справедливості”

Експерт з прав людини Андрій Федосов (Страсбург/Київ)

ХМАЖ «Південь»

ВГО “Інститут Республіка”

Первинний осередок ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”

ГО “Гельсінська ініціатива – ХХІ”

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я

Громадська організація М’АРТ (Чернігів)

ВМГО “Молодіжний правозахисний центр”

ГО “Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”

Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян (Луганськ)

ХООО “Молодежная Правозащитная Группа – Харьков”

ГО “Дорожній Контроль”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Останні публікації

Результати дослідження поінформованості ЛГБТ-спільноти та запрошення до участі в онлайн-курсі

Художница Алевтина Кахидзе: Клубника Андреевна и постановление http://www.sbu.gov.ua/sbu/cont

Художница Алевтина Кахидзе нарисовала историю своей  мамы, которая не может выехать из-под обстрелов в Донецкой области в безопасную часть Украины, так как для этого нужно подать документы на разрешение пересечения линии столкновений (см. временный порядок выезда на сайте СБУ) и затем долго ожидать его получения.
Правозащитные организации уже предупреждали о незаконности и опасности подобной практики.

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

ДОВІДКА ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ДОВІДКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Правозахисники у правовому полі, що стискається: Приклад України

(Виступ Максима Буткевича на заході Frontline Defenders у Раді ООН з прав людини, 10 березня 2014 р.)

 Коли планувався цей захід, на якому мені випала честь виступати, ситуація в моїй країні - Україні - вже почала привертати увагу світової спільноти. Втім, наразі, ситуація серйозно змінилася. Українці не лише пройшли через масові громадянські протести, жорстокі вуличні протистояння, вбивства людей, які виборювали свої права і свободи, падіння попереднього режиму, - але й зробили перші кроки в побудові нової, більш демократичної країни, і зіткнулися з іноземною воєнною окупацією.

Що Заходу потрібно знати про крайніх правих на Евромайдані

Блог Антона Шеховцова

Джерело

Багато хто на Заході запитує про участь українських радикальних націоналістів на київському Евромайдані. Деякі нібито ліві сайти як World Socialist Web Site (Світова Соціалістична Мережа) опублікували відверту брехню щодо Евромайдану та ролі крайніх правих у цих протестах: ці сайти намагаються ублажити російських імперіалістів, які щодня роблять все, щоби позбавити Україну її слабкої незалежности.

Закрити кримінальне провадження проти фальсифікаторів порносправи не вийшло

Напередодні Нового року, 30-го грудня, суддя Вишар І.Ю. скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за фактом притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності за ст. 372 Кримінального кодексу.

Заява Проекту «Без Кордонів» та Мережі меншин Східного партнерства стосовно ситуації з правами меншин в Україні, зокрема у сфері злочинів на ґрунті ненависті та відповідних дій держави в даному напрямку. Нарада ОБСЄ з розгляду виконання в галузі людського виміру, Варшава, 24 вересня 2013 року

Проект «Без Кордонів» вітає розробку Україною Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини та Плану заходів щодо реалізації Стратегії.  Водночас, ми вимушені звернути увагу на відсутність будь-яких ефективних дій щодо прав інших меншин в Україні.  Держава роками не використовувала можливостей формулювання політики із захисту прав меншин і відмовлялася помічати нагальність питання її розробки. Проект «Без Кордонів» закликає Україну вжити негайних заходів щодо виконання зобов’язань за міжнародними договорами з прав людини та угодами в рамках  Східного партнерства, створити правову базу для захисту прав меншин та попередження порушень їх прав, а також забезпечити активну участь меншин у цьому процесі.

The web-site is created with the support of Open Society Institute
Creative Commons License Content on this site is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.